< sekcia Šport

Baroš odohral posledný zápas: Začína sa mi dôchodok

Na archívnej snímke z ME 2012 Milan Baroš. Foto: TASR/AP

V drese Baníka Ostrava vybehol v stretnutí českej ligy s Plzňou (0:0) na trávnik v 73. minúte a nechýbalo veľa, aby sa s kariérou rozlúčil gólom.

Praha 6. júla (TASR) - Český futbalista Milan Baroš nastúpil v nedeľu na svoj posledný súťažný zápas. V drese Baníka Ostrava vybehol v stretnutí českej ligy s Plzňou (0:0) na trávnik v 73. minúte a nechýbalo veľa, aby sa s kariérou rozlúčil gólom.

"Mrak na slniečku. Iba to chýbalo, pretože mi slnko zasvietilo do očí a stratil som loptu. Iba som nastavil hlavu a, žiaľ, netrafil som," vysvetlil Baroš dôvody, prečo sa mu nepodarilo v závere rozhodnúť o víťazstve Baníka.

Tridsaťosemročného útočníka ešte pred začiatkom zápasu prekvapili rozlúčkovým videom. Na veľkoplošnej obrazovke sa mu prihovorili významné postavy českého futbalu, ako aj bývalí spoluhráči z FC Liverpool. Nechýbali Petr Čech, Karel Poborský, Petr Nedvěd, Harry Kewell, Sami Hyypiä či Vladimír Šmicer. "Chalanov poznám veľmi dobre, prežil som s nimi pekné časy. Veľmi ma potešilo, že mi popriali ku koncu kariéry. A ďakujem tým, ktorí to video pripravili," uviedol Baroš pre portál idnes.cz.

V kariére dosiahol niekoľko úspechov, s Liverpoolom vyhral Ligu majstrov 2005, na ME 2004 sa stal s piatimi gólmi najlepším strelcom turnaja: "Pre mňa je to náročné hodnotiť. Som rád za to, čo som dostal. Na futbalistu som vydržal celkom dosť, skoro do 39 rokov. Čas však letí. Teší ma, čo som dokázal, vďaka patrí spoluhráčom a rodine. Stále je to pre mňa dosť emotívne."

Baroš ešte nevie, akým smerom sa bude poberať, ale nevylúčil ani návrat k futbalu: "Začína sa mi dôchodok, takže si asi kúpim palicu. Nie, žartujem. Nebudem robiť nič zvláštne, musím nabehnúť na normálny život a všetko si usporiadať. Uvidím, kedy mi začne chýbať futbal, ale v nejakej úlohe sa k nemu vrátim."