Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Futbalista Danilo je po údere od Llorisa v poriadku

Portugalský futbalista Danilo Pereira leží na zemi po zákroku brankára Francúzska Huga Llorisa v zápase základnej F-skupiny Portugalsko - Francúzsko na ME vo futbale v Budapešti 23. júna 2021. Foto: TASR/AP

Danilo okamžite po zásahu Llorisa potreboval ošetrenie za postrannou čiarou.

Budapešť 24. júna (TASR) - Portugalský futbalový reprezentant Danilo sa cíti dobre po tom, ako ho v stredajšom záverečnom zápase F-skupiny EURO 2020 brankár francúzskeho tímu Hugo Lloris v snahe vyboxovať loptu zasiahol rukou priamo do tváre.

"Všetkým odkazujem, že som v poriadku. Ďakujem za povzbudivé odkazy," adresoval stredopoliar Portugalska odkaz fanúšikom. Po faule na neho kopali Portugalci v 31. minúte jedenástku, ktorú premenil Cristiano Ronaldo a poslal svoj tím do vedenia. Zápas sa napokon skončil remízou 2:2.

Danilo okamžite po zásahu Llorisa potreboval ošetrenie za postrannou čiarou. Lekári mu na udreté miesto prikladali vrecúško s ľadom, po prestávke sa už na trávniku neobjavil.

Obhajca titulu Portugalsko sa v osemfinále šampionátu stretne v nedeľu o 21.00 SELČ s Belgickom.