Piatok 24. máj 2024Meniny má Ela

Futbalisti Borussie Dortmund zvíťazili na ihrisku 1. FC Kolín

Hráč Dortmundu Youssoufa Moukoko (uprostred) oslavuje strelenie štvrtého gólu svojho tímu vo futbalovom zápase nemeckej Bundesligy Borussia Dortmund - FC Kolín nad Rýnom v Kolíne nad Rýnom v sobotu 20. januára 2024. Foto: TASR/AP

Darmstadt v sobotu doma remizoval s Eintrachtom Frankfurt 2:2 po tom, čo o zisku bodu rozhodol gól Christopha Klarera v 5. minúte nadstaveného času.

Berlín 20. januára (TASR) - Futbalisti Borussie Dortmund zvíťazili na ihrisku 1. FC Kolín 4:0 v sobotňajšom zápase 18. kola Bundesligy. Upevnili si tým priebežnú piatu priečku, na ktorej sa bodovo vyrovnali Lipsku, ktoré však v sobotu čakal šláger kola s lídrom tabuľky Leverkusenom. Kolín nezvíťazil v piatom ligovom zápase po sebe a s 11 bodmi je spoločne s Darmstadtom v pásme zostupu.

Darmstadt v sobotu doma remizoval s Eintrachtom Frankfurt 2:2 po tom, čo o zisku bodu rozhodol gól Christopha Klarera v 5. minúte nadstaveného času. Domáci sa tým bodovo vyrovnali Kolínu aj Mainzu, ktorý odohral o jeden zápas menej.

18. kolo Bundesligy - sumáre:

1. FC Heidenheim - VfL Wolfsburg 1:1 (1:1)

Góly: 45.+2 Jenz (vl.) - 7. Černý

1. FC Kolín - Borussia Dortmund 0:4 (0:1)

Góly: 12. a 61. Malen, 58. Füllkrug (11 m), 90.+2 Moukoko

Darmstadt 98 - Eintracht Frankfurt 2:2 (0:1)

Góly: 61. Justvan, 90.+5 Klarer - 44. Nkounkou, 51. Knauff

SC Freiburg - TSG 1899 Hoffenheim 3:2 (1:0)

Góly: 37. Holer, 55. Grifo, 85. Sallai - 57. Weghorst, 77. Beier, ČK: 82. Gulde (Freib.) po 2. ŽK