Futbalisti FK Jablonec porazil Baník Ostrava 1:0 v 1. kole českej ligy

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

FK Pardubice remizovali s Karvinou 2:2, keď hostia viedli v úvode 2. polčasu už 2:0, ale dva presné zásahy Emila Tischlera v 64., resp. 75. minúte zachránili domácim aspoň bod.

Praha 24. júla (TASR) - Česká futbalová liga odštartovala v sobotu nový ročník zápasmi 1. kola. Nováčik súťaže Hradec Králové remizoval s Bohemiansom 1905 1:1.

FK Jablonec, v základnej zostave s Jakubom Považancom zvíťazil nad ostravským Baníkom 1:0, keď o jediný presný zásah zápasu sa postaral v 88. minúte striedajúci Václav Pilař. FK Pardubice remizovali s Karvinou 2:2, keď hostia viedli v úvode 2. polčasu už 2:0, ale dva presné zásahy Emila Tischlera v 64., resp. 75. minúte zachránili domácim aspoň bod.

V záverečnom zápase sobotňajšieho programu zvíťazila Sparta Praha nad Sigmou Olomouc 3:2.

Česká 1. liga - 1. kolo:

FK Jablonec - Baník Ostrava 1:0 (0:0)

Gól: 88. Pilař.

/J. Považanec (Jablonec) hral celý zápas/

FK Hradec Králové - Bohemians 1905 1:1 (1:0)

Góly: 14. Vašulin - 52. Puškáč

/E. Prekop (Hradec Králové) hral do 77. min. - P. Le Giang (Bohemians) na lavičke náhradníkov/

FK Pardubice - MFK Karviná 2:2 (0:1)

Góly: 64. a 75. Tischler - 5. Qose (z 11 m), 49. Papadopulos

/L. Čmelík hral do 90. min, R. Mikuš (obaja Karviná) nastúpil v 73. min./

Sparta Praha - Sigma Olomouc 3:2 (1:1)

Góly: 12. Karlsson (z 11 m), 64. Krejčí, 78. Hubník (vlastný) - 3. Daněk, 90.+3 Gonzalez

/L. Štetina hral celý zápas a dostal ŽK, D. Holec bol na lavičke náhradníkov, D. Hancko (všetci Sparta) pre zranenie nefiguroval na zápasovej súpiske - M. Macík (Olomouc) chytal celý zápas/