Sobota 4. máj 2024Meniny má Florián

Futbalisti Michaloviec zaznamenali prvé víťazstvo v sezóne

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Zlatomoravčania uzavreli ZČ bez jedinej výhry a nazbierali iba štyri body.

Zlaté Moravce 2. marca (TASR) - Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zaznamenali prvé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne Niké ligy. V sobotňajšom stretnutí záverečného 22. kola základnej časti zdolali FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 4:1. Michalovčania sa na predposlednom 11. mieste odpútali od ViOnu na rozdiel šiestich bodov. Zlatomoravčania uzavreli ZČ bez jedinej výhry a nazbierali iba štyri body.

Hostia sa ujali vedenia v 20. minúte, keď sa z priameho kopu presadil Jinjolava. Do prestávky však dokázal vyrovnať skúsený Žofčák a 40-ročný stredopoliar vypracoval v 57. minúte aj víťazný gól Marcinovi. Konečný stav ešte upravili legionári Niarchos a van Kessel.

Niké liga - 22. kolo:

MFK Zemplín Michalovce - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 4:1 (1:1)

Góly: 43. Žofčák, 57. Marcin, 64. Niarchos, 75. van Kessel – 20. Jinjolava, ŽK: Žofčák, Danko - Balič, Moško. ČK: 88. Volanakis (Michalovce). Rozhodovali: Gemzický – Poláček, Hrmo, 1461 divákov.

Michalovce: Frelih – Magda, Dzotsenidze, Volanakis, Bahi (63. Veremiejev) – S. Danko, Bednár – van Kessel (85. Jánošík), Žofčák (78. Vaško), Marcin (78. Ramos) – Niarchos (85. Adekunle)

Zlaté Moravce: P. Lukáč (46. Chropovský) – Majdan (61. Dulay), Moško, R. Nagy, Čonka – Balić (75. Brenkus), Mondek – Jinjolava (61. Tabatadze), Kuzma, Mészáros – Balaj