Futbalisti Reims zvíťazili nad AS Monaco 1:0

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Monačania sú v tabuľke štvrtí a strácajú tri body na tretí Lens.

Paríž 12. marca (TASR) - Futbalisti Olymoique Marseille v stretnutí 27. kola najvyššej francúzskej súťaže iba remizovali s Racingom štrasburg 2:2. Domáci v závere inkasovali dva góly a skomplikovali si situáciu v boji o titul, na vedúci Paríž. St. Germain strácajú 10 bodov.

Reims uspelo na pôde AS Monaco 1:0. Monačania sú v tabuľke štvrtí a strácajú tri body na tretí Lens. Hráči Lensu triumfovali na pôde Clermontu 4:0. Výhru hostí zabezpečil v prvom polčase hetrikom v priebehu 4 minút a 30 sekúnd belgický útočník Lois Openda, ktorý zaznamenal najrýchlejší hetrik v Ligue 1 za uplynulých 50 rokov. Držiteľom doterajšieho rekordu bol Matt Moussilou, ktorý sa presadil trikrát v apríli 2005 pri víťazstve Lille nad Istres (8:0). Openda prekonal rekord Moussilouho o štyri sekundy.

Ligue 1 - 27. kolo:
Olympique Marseille - Racing Sťrasburg 2:2 (0:0)

Góly: 49. Mbemba, 76. Sanchez (z 11 m) – 89. Aholou, 90. Aholou, ČK: 30. Balerdi (Marseille)

AS Monako - Reims 0:1 (0:0)

Gól: 51. Balogun

AC Ajaccio - Montpellier HSC 0:1 (0:0)

Gól: 68. Wahi

Angers SCO - Toulouse FC 0:2 (0:1)

Góly: 37. Desler, 46. Dallinga

FC Lorient - Troyes AC 2:0 (1:0)

Góly: 8. Dieng, 90.+2. Diarra