Quantcast
< sekcia Šport

Futbalisti SR spadli do piateho koša, najnižšie od roku 1994

Na snímke zľava Erik Jirka (Slovensko) a Ruslan Chadarkevič (Bielorusko) bojujú o loptu počas zápasu 6. kola C-divízie Ligy národov Slovensko - Bielorusko v srbskom meste Bačka Topola v nedeľu 25. septembra 2022. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Nízke nasadenie je dôsledkom nevýrazných výkonov slovenských futbalistov v tomto ročníku Ligy národov. V 3. skupine C-divízie obsadili tretie miesto za Kazachstanom a Azerbajdžanom.

Bratislava 27. septembra (TASR) - Slovenská futbalová reprezentácia bude pri žrebe kvalifikácie na EURO 2024 figurovať v piatom výkonnostnom koši. Nízke nasadenie je dôsledkom nevýrazných výkonov slovenských futbalistov v tomto ročníku Ligy národov. V 3. skupine C-divízie si pripísali len dve víťazstvá a obsadili tretie miesto za Kazachstanom a Azerbajdžanom.

Do piateho koša "posunuli" Slovákov hráči Bulharska, keď zdolali v pondelok Severné Macedónsko 1:0 a vybojovali si druhé miesto v 4. skupine "céčka". Zverenci Francesca Calzonu tak vypadli z najlepšej štyridsiatky tímov, ktoré usilujú o miestenku na ME. Celkovo ich je 53, ako organizátor turnaja nehrá o miestenku Nemecko a suspendované Rusko.

Takto nízko boli naposledy Slováci pred EURO 1996, prvým veľkým turnajom po rozdelení Československa. V šesťčlennej skupine ich vtedy predstihli iba Rumunsko a Francúzsko a v ďalšej kvalifikácii na európsky turnaj ich už losovali z tretieho koša. Žreb na EURO 2024 je na programe 9. októbra vo Frankfurte.