Pondelok 20. máj 2024Meniny má Bernard

Futbalistky Belgicka remizovali na ME žien v D-skupine s Islandom

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

V 33. minúte Berglind Thorvaldsdóttirová nepremenila jedenástku, svoje zaváhanie však odčinila krátko po prestávke a poslala Islanďanky do vedenia.

Manchester 10. júla (TASR) - Futbalistky Belgicka a Islandu si v nedeľňajšom zápase D-skupiny ME žien v Anglicku podelili body po remíze 1:1. V 33. minúte Berglind Thorvaldsdóttirová nepremenila jedenástku, svoje zaváhanie však odčinila krátko po prestávke a poslala Islanďanky do vedenia. Belgičanky vyrovnali v 65. minúte zásluhou premenenej jedenástky Justine Vanhaevermaetovej.

V druhom zápase sa zrodil hladký triumf Francúzok, ktoré zdolali Talianky 5:1. O svojom triumfe rozhodli už v prvom polčase, v ktorom dali všetky svoje góly. Hetrikom sa blysla Grace Geyorová.