< sekcia Šport

Seville zariadil tri body Ocampos. V závere predviedol bravúru

Na snímke vľavo argentínsky stredopoliar Sevilly Lucas Ocampos oslavuje svoj gól. Foto: TASR/AP

FC Sevilla si po 34. kole drží v tabuľke štvrtú priečku, ktorá ako posledná zaručuje účasť v Lige majstrov. Pred Villarrealom má náskok šesť bodov.

Madrid 7. júla (TASR) - Argentínsky krídelník Lucas Ocampos pomohol v pondelok futbalistom FC Sevilla k víťazstvu nad Eibarom (1:0) v 34. kole La Ligy na oboch koncoch ihriska. Najprv v 56. minúte strelil jediný gól duelu a v závere sa zaskvel aj ako brankár, keď sa musel postaviť medzi tri žrde namiesto zraneného Tomáša Vaclíka.

Český brankár si poranil nohu pri strete so súperom v úplnom závere zápasu, keď už mali Andalúzania vyčerpaných všetkých päť striedaní. V záverečnej akcii stretnutia Eibar vhadzoval loptu a do súperovej šestnástky pribehol aj brankár baskického klubu Marko Dmitrovič. Práve k nemu sa lopta odrazila, no jeho pokus reflexívne vyrazil Ocampos. "Bol to zvláštny moment, nepochybne. Občas robím brankára na tréningu, no nevedel som si predstaviť, že ním môžem byť aj v poslednej minúte zápasu," priznal Ocampos.

Argentínčan tiež prezradil, že dostal brankársky rýchlokurz. "Tréner brankárov mi iba povedal, aby som neopúšťal priestor pred bránkou a mohol sa tak lepšie vyhnúť prípadnej chybe. Napokon išla lopta mojím smerom a ja som si mohol pripísať zákrok. Toto víťazstvo bolo pre nás dôležité, veľmi dobre to vieme," povedal podľa agentúry AP.

FC Sevilla si po 34. kole drží v tabuľke štvrtú priečku, ktorá ako posledná zaručuje účasť v Lige majstrov. Pred Villarrealom má náskok šesť bodov.