Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 19. apríl 2024Meniny má Jela
< sekcia Šport

Gajanová obsadila na 800 m konečné 9. miesto

Na snímke slovenská reprezentantka v behu na 800m Gabriela Gajanová. Foto: TASR - Martin Baumann

Dvadsaťtriročná bežkyňa mala rýchlejší čas ako najlepšia v druhom semifinále Slovinka Anita Horvatová (2:03,11).

Istanbul 2. marca (TASR) - Slovenská bežkyňa Gabriela Gajanová sa neprebojovala do finále osemstovky na atletických halových majstrovstvách Európy v Istanbule. K postupu medzi najlepšiu osmičku jej nestačil ani nový národný rekord 2:01,70 min.

Ten predchádzajúci pritom pochádzal ešte z roku 1987. V drese Československa ho na halových majstrovstvách sveta v Indianapolise zabehla Gabriela Sedláková a mal hodnotu 2:01,85. Vtedy znamenal striebro.

Gajanová sa predstavila vo výrazne rýchlejšom prvom semifinále, v ktorom nastolila od úvodu ostré tempo obhajkyňa zlata Keely Hodgkinsonová z Veľkej Británie. Tá dobehla prvá za 2:00,05. Gajanovej sa nepodarilo predbehnúť ani jednu súperku a obsadila 6. priečku, no významne si vylepšila osobák. Jej predchádzajúce maximum malo z februára tohto roku hodnotu 2:02,31.

Dvadsaťtriročná bežkyňa mala rýchlejší čas ako najlepšia v druhom semifinále Slovinka Anita Horvatová (2:03,11). Celkovo tak obsadila konečné 9. miesto. "Som sklamaná, tento pocit vo mne trochu viac prevláda, lebo som sa chcela kvalifikovať do finále. Z rekordu mám radosť, ale mohlo to dopadnúť lepšie. Taktiku som dodržala tak na päťdesiat percent. V závere som mala byť oveľa agresívnejšia. Teším sa, že som na šampionáte mohla štartovať, je môj prvý seniorský halový, ale chcela som viac," priznala Gajanová pre atletika.sk.



Halové majstrovstvá Európy v Istanbule - semifinále:


Ženy

800 m - I. semifinále: 1. Keely Hodgkinsonová (V. Brit.) 2:00,05 min, 2. Audrey Werrová (Švajč.) 2:01,19, 3. Lorea Ibarzabalová (Šp.) 2:01,25,... 6. Gabriela GAJANOVÁ (SR) 2:01,70

II. semifinále:
1. Anita Horvatová (Slovin.) 2:03,11, 2. Lore Hoffmannová (Švajč.) 2:03,19, 3. Eloisa Coirová (Tal.) 2:03,31