Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 1. december 2023Meniny má Edmund
< sekcia Šport

Gernát podpísal ročnú zmluvu s Lokomotivom Jaroslavľ

Na snímke zľava Alex Tamáši (Česko), Martin Gernát a brankár Matej Tomek (obaja Slovensko) v prípravnom hokejovom zápase Česko - Slovensko. Ostrava, 20. apríla 2023. Foto: TASR - Jakub Kotian

Tridsaťročný obranca odohral v prebiehajúcej sezóne za švajčiarsky tím HC Lausanne 46 zápasov, v ktorých získal 27 bodov (8+19).

Jaroslavľ 7. júna (TASR) - Slovenský hokejový obranca Martin Gernát bude v nasledujúcej sezóne pôsobiť v ruskom klube Lokomotiv Jaroslavľ. S mužstvom podpísal zmluvu na jeden rok, informovala o tom oficiálna stránka tímu.

Tridsaťročný obranca odohral v prebiehajúcej sezóne za švajčiarsky tím HC Lausanne 46 zápasov, v ktorých získal 27 bodov (8+19). S klubom sa mu však nepodarilo postúpiť do predkola play off, po základnej časti skončil tím na 11. mieste. Gernát prestúpil do Lausanne prvýkrát v sezóne 2017/2018. Po troch rokoch v Třinci, s ktorým získal dva majstrovské tituly, sa pred ročníkom 2021/2022 vrátil späť do švajčiarskeho klubu. V roku 2011 ho draftoval Edmonton v 5. kole zo 122. miesta, no v profilige si nikdy nezahral.

Gernát štartoval na dvoch svetových šampionátoch a ZOH v roku 2022 v Pekingu. V Číne sa s tímom tešil zo zisku historického bronzu. Z účasti na nedávno skončenom šampionáte v Rige a Tampere ho vyradilo zranenie brušného svalstva.