Streda 15. máj 2024Meniny má Žofia

Getafe doma ešte neprehralo. Valenciu zdolalo tesne 1:0

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Duel tabuľkových susedov bol veľmi defenzívny a vyrovnaný a v prvom dejstve videli diváci iba dve strely.

Madrid 9. decembra (TASR) - Futbalisti Getafe zvíťazili v zápase 16. kola La Ligy nad Valenciou 1:0 a v prebiehajúcej sezóne na domácej pôde ešte neprehrali (5-3-0).

Duel tabuľkových susedov bol veľmi defenzívny a vyrovnaný a v prvom dejstve videli diváci iba dve strely. Krátko po zmene strán sa však obraz hry zmenil, keďže hosťujúci Gabriel Paulista videl druhú žltú kartu a Getafe hralo od 50. minúty presilovku. Napriek veľkému tlaku ju využilo až v 87. minúte, keď skóroval Borja Mayoral a s deviatimi gólmi sa dostal na druhé miesto tabuľky kanonierov. Rovnaký počet má na konte aj Antoine Griezmann, na čele je s jedenástimi Jude Bellingham. V závere videli červené karty za nešportové správanie domáci Domingos Duarte a hosťujúci Javi Guerra.

Getafe sa po triumfe dostalo priebežne na 8. priečku tabuľky, Valencia je o dve nižšie.