Gignac prispel hetrikom k triumfu Francúzska nad JAR 4:3

Francúzsko - JAR 4:3 (0:0) v Tokiu 25. júla 2021. Foto: TASR/AP

V D-skupine sú aj po dvoch dueloch bez prehry Brazília a Pobrežie Slonoviny, v ich vzájomnom dueli sa zrodila remíza 0:0.

Tokio 24. júla (TASR) - Argentínski futbalisti sa dočkali prvého víťazstva na olympijskom turnaji v Tokiu. V nedeľnom druhom vystúpení v C-skupine zdolali Egypt 1:0. Rozhodujúci gól strelil v 52. minúte Facundo Medina.

V druhom nedeľňajšom zápase C-skupiny zdolalo Španielsko vďaka presnému zásahu účastníka EURO 2020 Mikela Oyarzabala Austráliu 1:0 a dostalo sa na čelo tabuľky.

Prvého triumfu sa dočkalo Francúzsko, ktoré v A-skupine zdolalo Juhoafrickú republiku 4:3. Afričania trikrát viedli, ale zakaždým dokázal vyrovnať 35-ročný útočník Andre-Pierre Gignac. O víťazstve francúzskeho tímu rozhodol v nadstavenom čase duelu Teji Savanier, ktorému prihral Gignac.

V D-skupine sú aj po dvoch dueloch bez prehry Brazília a Pobrežie Slonoviny, v ich vzájomnom dueli sa zrodila remíza 0:0. Brazílčania hrali už od 13. minúty bez vylúčeného Douglasa Luiza, v 79. minúte ho po druhej žltej nasledoval z tímu súpera Eboue Kouassi.

OH 2020 - futbal muži:

A-skupina:

Francúzsko - JAR 4:3
(0:0)
Góly: 57., 78. a 85. Gignac (tretí z 11 m), 90.+2 Savanier - 53. Kodisang, 73. Makgopa, 81. Mokoena