Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 30. marec 2023Meniny má Vieroslava
< sekcia Šport

Giroud chce predĺžiť zmluvu s AC Miláno a pokračovať v reprezentácii

Futbalista Olivier Giroud z AC Milána sa teší z gólu počas štvrťfinále Talianskeho pohára AC Miláno - Lazio Rím 9. februára 2022 v Miláne. Foto: TASR/AP

Tridsaťšesťročnému útočníkovi vyprší po prebiehajúcej sezóne dvojročná zmluva s "rossoneri".

Miláno 23. januára (TASR) - Francúzsky futbalista Olivier Giroud chce podpísať novú zmluvu s talianskym klubom AC Miláno. Zároveň je pripravený pokračovať aj v národnom mužstve a nenapodobí tak kapitána "Les Bleus" Huga Llorisa či útočníka Karima Benzemu, ktorí ukončili reprezentačnú kariéru.

Tridsaťšesťročnému útočníkovi vyprší po prebiehajúcej sezóne dvojročná zmluva s "rossoneri". "Chcem s Milánom predĺžiť zmluvu. Rokujem s klubom, ak existuje šanca ukončiť kariéru na vysokej úrovni v Miláne, tak to urobím. Mohol by som si vybrať aj exotickú destináciu, keďže sa mi vždy páčila zámorská MLS. Vďaka zisku ´scudetta´ som však vstúpil do sŕdc fanúšikov AC Miláno," citovala historicky najlepšieho strelca francúzskej reprezentácie agentúra DPA. Vicemajster sveta neplánuje ukončiť svoje pôsobenie v národnom mužstve: "Momentálne pokračujem. Zasiahla ma však skutočnosť, že Hugo Lloris sa rozhodol odísť, náš vzťah je špeciálny."