Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 25. jún 2024Meniny má Olívia a Tadeáš
< sekcia Šport

Ján Kozák, Šatan, Bondra aj Žampa si zahrali golf pre charitu

Na snímke bývalí slovenskí hokejisti Peter Bondra (vľavo), Richard Linter a slovenský hokejista Marián Hossa s darčekmi do dražby počas 8. ročníka Charity golf cup-u vo Veľkej Lomnici 1. augusta 2015. Foto: TASR/Oliver Ondráš

Pod záštitou hokejovej legendy Petra Bondru hostil golfový rezort vo Veľkej Lomnici 8. ročník Charity Golf Cup-u.

Veľká Lomnica 1. augusta (TASR) - Golfový rezort vo Veľkej Lomnici hostil v sobotu 1. augusta 8. ročník Charity Golf Cup-u. Podujatie sa uskutočnilo pod záštitou hokejovej legendy Petra Bondru a medzi víťaznými družstvami sa ocitol aj tím Richarda Lintnera.

"Podarilo sa to. Som veľmi rád, že sa nám podarilo poraziť najmä 'Bondrovcov'. Toto sa cení a hneď to idem všetkým vytrúbiť na nový Instagram. My sme zvíťazili na počet rán bez prihliadnutia na hendikepy, kde vyhral tím Adely Banášovej. Najväčšími víťazmi sú však detičky, ktoré dostali potrebnú pomoc a ľudia, ktorí tu prišli pomôcť," konštatoval pre TASR Lintner.

Peniaze zo štartovného, vydražených vecí či tomboly, poputujú jednak desiatim zdravotne postihnutým deťom zo sociálne slabších rodín cez Nadáciu Miroslava Šatana. Okrem toho sa z vyzbieraných prostriedkov zakúpi 3D tlačiareň pre detské kardiocentrum Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb v Bratislave. "Tento rok sme odovzdali na charitu takmer 20.000 eur a spolu za osem ročníkov to činí takmer 140.000 eur. Sme na to pyšní, pretože tieto financie smerujú na pomoc deťom, ktoré sú odkázané na pomoc iných. Primár Matej Nosáľ, robí unikátne operácie detských srdiečok a zakúpili sme pre jeho kardiocentrum 3D tlačiareň na výrobu rôznych komponentov. Spoločne s ňou sme mu venovali i štyri kilá materiálu na tlač a doživotný servis," povedala Danka Velecká z organizačného výboru podujatia. Vlani sa podarilo vyzbierať viac ako 18.000 eur.

Zo štartovného sa podarilo získať 13.000 eur, ďalšie prostriedky z dražby a tomboly podporili projekt Hodina deťom. Dražili sa napríklad korčule, hokejka a rukavice Zdena Cháru, ďalej dresy slovenských hokejistov s podpismi, obraz namaľovaný hovorcom Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Borisom Chmelom či šaty od návrhára Lukáša Kimličku. "Tento ročník sa dá pokladať za úspešný, čo sa týka počtu zúčastnených hráčov a ľudí, ktorí chceli prísť pomôcť dobrej veci. Som veľmi rád, že sem prišli i decká, ktoré sme obdarovali. Prišli sem zo západného i východného Slovenska a nás teší, že sme im mohli z časti pomôcť, či už na vozík, operáciu a podobne. Sme spokojní, veríme, že na budúci ročník sa pripravíme ešte lepšie a vydražíme ešte viac a pomôžeme viacerým ľuďom," prezradil Bondra.

Charitatívneho podujatia sa zúčastnil aj víťaz ankety Hokejista roka 2015 Marián Hossa. "Golf mám veľmi rád a myslím si, že je to výborný šport najmä vtedy, keď si človek potrebuje vyvetrať hlavu. Prechádzka po golfovom ihrisku je úplne perfektná a ak sa to deje s dobrou partiou, tak je to vynikajúci doplnok. Na turnaj Petra Bondru chodievam často, možno som chýbal na jednom alebo dvoch ročníkoch," uviedol pre TASR starší z bratov Hossovcov Marián, ktorého šiltovku a dres zo zápasu NHL Winter Classics 2015 medzi Washingtonom a Chicagom vydražili za 2000 eur."V tomto roku prisľúbili účasť viacerí hokejisti, okrem iných Miroslav Šatan, Richard Lintner, Marián Gáborík, Andrej Sekera, Ľuboš Bartečko spolu s trénermi Jánom Filcom a Júliusom Šuplerom. Okrem nich pod Tatry zavítajú aj Ján Kozák, Adam Žampa a herci Milan Lasica, Milan Kňažko či Kamila Magálová a Ady Hajdu, ale aj ďalšie osobnosti športového a kultúrneho života," vymenovala Velecká. Program sa začal na golfovom ihrisku vo Veľkej Lomnici o 9. hodine.

Na snímke bývalý slovenský hokejista Peter Bondra odpaľuje loptičku z odpaliska číslo jeden počas 8. ročníka Charity golf cup-u vo Veľkej Lomnici 1. augusta 2015.
Foto: TASR/Oliver Ondráš


Na snímke bývalý slovenský hokejista Miroslav Šatan odpaľuje loptičku na odpalisku číslo jeden počas 8. ročníka Charity golf cup-u vo Veľkej Lomnici 1. augusta 2015.
Foto: TASR/Oliver Ondráš


Na snímke bývalý slovenský hokejista Miroslav Šatan si stavia loptičku na odpalisku číslo jeden počas 8. ročníka Charity golf cup-u vo Veľkej Lomnici 1. augusta 2015.
Foto: TASR/Oliver Ondráš


Na snímke slovenský hokejista Andrej Meszároš odpaľuje loptičku na jednej z jamiek počas 8. ročníka Charity golf cup-u vo Veľkej Lomnici 1. augusta 2015.
Foto: TASR/Oliver Ondráš


Na snímke slovenský reprezentant v zjazdovom lyžovaní Adam Žampa odpaľuje loptičku na jednej z jamiek počas 8. ročníka Charity golf cup-u vo Veľkej Lomnici 1. augusta 2015.
Foto: TASR/Oliver Ondráš


Na snímke tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák odpaľuje loptičku na jednej z jamiek počas 8. ročníka Charity golf cup-u vo Veľkej Lomnici 1. augusta 2015.
Foto: TASR/Oliver Ondráš


Na snímke tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák na jednej z jamiek počas 8. ročníka Charity golf cup-u vo Veľkej Lomnici 1. augusta 2015.
Foto: TASR/Oliver Ondráš


Na snímke herec Milan Lasica na odpalisku číslo jeden počas 8. ročníka Charity golf cup-u vo Veľkej Lomnici 1. augusta 2015.
Foto: TASR/Oliver Ondráš


Na snímke slovenský hokejista Zdeno Chára (vpravo) v rozhovore s bývalým trénerom slovenskej hokejovej reprezentácie Júliusom Šuplerom počas 8. ročníka Charity golf cup-u vo Veľkej Lomnici 1. augusta 2015.
Foto: TASR/Oliver Ondráš