Golfisti Drocárová a Bergendi sa stali majstrami SR v hre na rany

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Drocárovej sa na národnom šampionáte vo Veľkej Lomnici najviac vydarilo tretie kolo, v ktorom zahrala ihrisko na 67 úderov.

Veľká Lomnica 18. júna (TASR) - Katarína Drocárová z GC Welten a René Bergendi z Penati GC sa stali golfovými majstrami Slovenska v hre na rany.

Drocárovej sa na národnom šampionáte vo Veľkej Lomnici najviac vydarilo tretie kolo, v ktorom zahrala ihrisko na 67 úderov. Celkovo triumfovala v ženskej kategórii so skóre 288, druhá Antónia Zacharovská z Lomnického GK za ňou zaostala o päť rán. Drocárová vyhrala MSR na rany tretí rok za sebou.

Medzi mužmi sa stal absolútnym víťazom Poliak Phillipp Pakosch, ktorý zvládol štyri kolá na 284 úderov. Titul národného šampióna získal premiérovo iba 16-ročný René Bergendi. Spomedzi slovenských golfistov bol najlepší, za Pakoschom zaostal o jeden úder.