Sobota 4. máj 2024Meniny má Florián

Pedersenová v Beroune triumfovala, upevnila si post líderky LET

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Po parádnom finiši triumfovala s náskokom štyroch rán pred Rakúšankou Christine Wolfovou, na treťom mieste skončila Fínka Sanna Nuutinenová.

Beroun 30. augusta (TASR) - Dánska golfistka Emily Kristine Pedersenová sa stala víťazkou turnaja Ladies European Tour (LET) v českom Beroune. Po parádnom finiši triumfovala s náskokom štyroch rán pred Rakúšankou Christine Wolfovou, na treťom mieste skončila Fínka Sanna Nuutinenová. Slovenská reprezentantka Katarína Drocárová, ktorá na Tipsport Czech Ladies Open štartovala vďaka voľnej karte, v silnej konkurencii neprešla cutom a obsadila 106. miesto.

Pedersenová mala na čele poradia po dvoch dňoch náskok šiestich úderov, o ktorý však v nedeľu takmer prišla. Po bogey na 16. jamke viedla iba o ranu, no potom predviedla fantastický záver. Na sedemnástke zahrala birdie, na päťparovej osemnástke dokonca eagle a napokon zvíťazila s celkovou bilanciou 199/-17. Upevnila si tak vedenie v priebežnej klasifikácii tohtosezónnej série LET. Najlepšia česká profesionálka Klára Spilková skončila na domácej pôde na trinástej priečke.