Štvrtok 2. máj 2024Meniny má Žigmund

Sabbatini na Rocket Mortgage Classic 49., víťazom Cantlay

Na snímke strieborný medailista v golfe z XXXII. letných OH v Tokiu Rory Sabbatini počas tlačovej konferencie po návrate do vlasti 3. augusta 2021 v Olympijskom tréningovom centre v Šamoríne. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Víťazom turnaja sa stal Tony Finau s bilanciou 262/-26. Tridsaťdvaročný Američan vyhral s náskokom piatich úderov pred triom Patrick Cantlay, Cameron Young a Taylor Pendrith.

Detroit 1. augusta (TASR) - Slovenský golfista Rory Sabbatini obsadil na turnaji Rocket Mortgage Classic v Detroite konečné 49. miesto. Na podujatí PGA Tour zahral v záverečnom štvrtom kole 18 jamiek na 67 úderov, teda päť pod par ihriska, čo bol jeho najlepší výsledok počas štyroch hracích dní. Celkovo dosiahol skóre 280/-8.

Víťazom turnaja sa stal Tony Finau s bilanciou 262/-26. Tridsaťdvaročný Američan vyhral s náskokom piatich úderov pred triom Patrick Cantlay, Cameron Young a Taylor Pendrith. Finau triumfoval na druhom turnaji PGA Tour za sebou, pred týždňom ovládol aj 3M Open v minnesotskom Blaine.

Rocket Mortgage Classic - konečné poradie po 4 kolách: 1. Tony Finau 262/-26 (64+66+65+67), 2. Patrick Cantlay, Cameron Young (všetci USA) a Taylor Pendrith (Kan.) všetci 267/-21, 5. Stephen Jäger (Nem.) 268/-20, ..., 49. Rory SABBATINI (SR) 280/-8 (69+72+72+67)