Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 14. jún 2024Meniny má Vasil
< sekcia Šport

Gombos postúpil do 2. kola Bratislava Open, má krásne spomienky

Na snímke slovenský tenista Norbert Gombos v zápase proti Kórejčanovi Gerardovi Campanovi Leeovi v 1. kole dvojhry na antukovom challengeri Bratislava Open 11. júna 2024 v Bratislave. Foto: TASR - Jakub Kotian

V úvodnom kole zdolal ako držiteľ voľnej karty Gerarda Campanu Leeho z Kórejskej republiky 6:2, 5:7, 6:4.

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Bratislava 11. júna (TASR) - Slovenský tenista Norbert Gombos postúpil do 2. kola dvojhry na antukovom challengeri Bratislava Open. V úvodnom kole zdolal ako držiteľ voľnej karty Gerarda Campanu Leeho z Kórejskej republiky 6:2, 5:7, 6:4.

"Nezačal som najlepšie, súper ma hneď v druhej hre brejkol. Potom som však odohral veľmi dobrú šnúru bezchybných gemov a pokračoval som v tom aj v druhom sete. Za stavu 4:3 prišiel jeden slabší gem, v ktorom som si prehral servis, Lee tam zahral veľmi dobre. Na konci setu ma trochu rozhodilo, že pred mojím servisom súper požiadal o lekárske ošetrenie, následne medical time zrušil. V tretom sete som sa opäť dokázal dobre skoncentrovať, dôležitý bol brejk za stavu 2:2," uviedol slovenský daviscupový reprezentant.

Po pauze zavinenej zranením výrazne klesol vo svetovom rebríčku, no verí, že sa mu postupne podarí vrátiť na bývalé pozície. "Na kurte sa cítim veľmi dobre. Aj keď to tak podľa rebríčka nevyzerá, myslím si, že hrám stále dobrý tenis. S mojim kondičným trénerom Davidom Olaszom odvádzame skvelú prácu. Chýba mi zápasová prax. Verím, že sa mi podarí uhrať nejaký dobrý výsledok, ktorý ma vyšvihne v rebríčku vyššie."

Na Bratislava Open má tie najkrajšie spomienky. "V roku 2019 som celý turnaj vyhral, stále z toho čerpám. Hrať pred domácim publikom je vždy skvelé, príde ma podporiť rodina. Dúfam, že zostanem v pavúku čo najdlhšie."dvojhra - 1. kolo:

Norbert GOMBOS (SR) - Gerard Campana Lee (Kór. rep.) 6:2, 5:7, 6:4