Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 23. júl 2024Meniny má Oľga
< sekcia Šport

Gombos prehral vo štvrťfinále Bratislava Open s Rochom

Na snímke slovenský tenista Norbert Gombos v zápase proti Kórejčanovi Gerardovi Campanovi Leeovi v 1. kole dvojhry na antukovom challengeri Bratislava Open 11. júna 2024 v Bratislave. Foto: TASR - Jakub Kotian

V piatkovom zápase nestačil na Portugalčana Henriqueho Rochu, s ktorým prehral hladko 3:6 a 1:6.

Bratislava 14. júna (TASR) - Slovenský tenista Jozef Kovalík postúpil do semifinále dvojhry na antukovom challengeri Bratislava Open. Štvrtý nasadený hráč si v piatkovom zápase poradil so Španielom Martinom Landalucem v dvoch setoch 6:3 a 6:4.

V boji o finále sa stretne s Portugalčanom Henriquem Rochom, ktorý v piatok vyradil druhého slovenského reprezentanta Norberta Gombosa v dvoch setoch 6:3 a 6:1.

"Dnes mám zo zápasu výborný pocit. V celom stretnutí sme obaja predviedli agresívnu hru. Každý bod si bolo treba uhrať. Vedel som, že musím predviesť taký výkon, aby som nebol pod tlakom. Súper výborne podával a mal kvalitný forhend. Darilo sa mi ho tlačiť až na jedno zaváhanie v druhom sete, keď som si prehral servis. Ale rýchlo som sa z toho otriasol a brejkol som ho naspäť," opísal svoj výkon pre oficiálnu stránku turnaja.

Kovalík si pred svojím zápasom pozrel aj duel, z ktorého vyšiel jeho sobotňajší súper Rocha: "Áno, pozeral som to chvíľu, lebo ho veľmi nepoznám. Videl som ho len na pár turnajoch. Bol to výborný tenis, aj Noro hral veľmi dobre. Veľa gemov bolo vyrovnaných, naťahovali sa, boli zhody, výhody. Bolo to vyrovnané a mohlo to dopadnúť aj inak. Rocha mal výborný forhend, dobre sa pohyboval. Zajtra to bude ťažké."

dvojhra - štvrťfinále:

Jozef KOVALÍK (SR-4) - Martin Landaluce (Šp.) 6:3, 6:4
Henrique Rocha (Port.) - Norbert GOMBOS (SR) 6:3, 6:1