Good Angels vo Final Eight podľahli Jekaterinburgu 41:72

Na snímke uprostred s loptou maďarská pivotka Good Angels Tijana Krivačevičová, druhá zľava hráčka Jekaterinburgu Maria Stepanovová, vpravo česká pivotka Good Angels Petra Kulichová Foto: TASR/Fiba Europe

Košičanky absolútne nezachytili úvod duelu a na začiatku 4. minúty prehrávali po trojke Taurasiovej už vysoko 0:13.

Jekaterinburg 19. marca (TASR) - Basketbalistky slovenského šampióna Good Angels Košice prehrali vo svojom druhom vystúpení na finálovom turnaji Final Eight Európskej ligy 2012/13 v ruskom Jekaterinburgu miestnemu UMMC vysoko 41:72.

Zápas nedohrala z dôvodu narazeného kolena Plenette Piersonová (odohrala približne 15. minút), ktorú pri nepriaznivom vývoji duelu nechal realizačný tím sedieť na lavičke.

Zverenkyne Maroša Kováčika v boji o prípadný postup medzi najlepšiu štvorku európskych klubov musia v stredu zdolať poľské družstvo CCC Polkowice (16.30).

Košičanky absolútne nezachytili úvod duelu a na začiatku 4. minúty prehrávali po trojke Taurasiovej už vysoko 0:13. Ich súper agresívne bránil a o dve minúty neskôr už vyhrával 15:0, po tom čo dva body pridala Grudová. Až potom sa do streleckej listiny zapísala Piersonová (2:15), no po desiatich minútach svietil na ukazovateli skóre stav 8:26, keď dvoma bodmi korigovala Piersonová. V ďalšom priebehu sa hráčkam Good Angels nedarilo predovšetkým strelecky a ich manko postupne narástlo v 15. minúte až na rozdiel dvadsiatichšiestich bodov, keď sa presadila Parkerová a upravila na 8:34. Odpoveďou bolo päť bodov Quigleyovej a ďalšie dva pridala Krivačevičová, ktorá v 17. minúte znížila na 15:36. Ruský klub však do polčasu ešte zvýšil svoj náskok na rozdiel dvadsiatichštyroch bodov (19:43).

Košičankám sa podarilo skresať z náskoku súpera v 26. minúte po trojke Pindrochovej (26:47) a tá istá hráčka sa spoza oblúka nepomýlila ani o dve minúty neskôr, keď upravila na 30:52. Jekaterinburg si však s prehľadom udržiaval dostatočný bodový odstup pred záverečnou desaťminútovkou vyhrával 54:30. Od stavu 32:54 zaznamenali hráčky UMMC šesťbodovú šnúru, na konci ktorej bola Kobrynová a tréner Good Angels si vzal oddychový čas. Jeho zverenky už nedokázali nájsť účinnú zbraň na dobre hrajúceho súpera, ktorý postupne zvyšoval svoj náskok. Napokon sa tešil z jednoznačného víťazstva 72:41 a pripísal si ďalšie dva body do tabuľky A-skupiny.

Daniel Jendrichovský, generálny manažér Good Angels: "Prešiel nás nákladný vlak. Narazili sme na súpera, ktorý bol fantasticky pripravený a do bodky mal rozobranú našu hru. Pristúpil k zápasu excelentne zodpovedne, vyhral ho už prakticky v prvej štvrtine a nepustil nás absolútne k ničomu. Nastúpili sme s obrovským rešpektom, hviezdy súpera hneď na začiatku ukázali, že prečo sú najlepšie platenými hráčkami na svete a nedali nám najmenšiu šancu. Od 15. minúty sa zápas viac-menej už iba dohrával. Dievčatám musíme zdvihnúť hlavy hore, väčšina hráčok bola ďaleko od svojho optima a na tomto musíme popracovať. Budeme sa modliť, aby Piersonová mohla zajtra hrať, narazila si totiž koleno."

A-skupina:

Good Angels Košice - UMMC Jekaterinburg (Rus.) 41:72 (19:43)

Zostava a body GA: Piersonová 6, Quigleyová 5, Kulichová 2, Kupčíková 1, Bojovičová 0 (Krivačevičová 12, Pindrochová 6, Sverrisdóttirová 5, Lacyová 4, Hruščáková 0) - najviac bodov UMMC: Jekabsoneová 14 (4 trojky), Taurasiová 13 (3 trojky), TH: 7/3-13/9, trojky: 4:7, fauly: 18:11.

CCC Polkowice - Galatasaray Istanbul 58:51 (37:28)