< sekcia Šport

Good Angels Košice prehrali prvom štvrťfinálovom zápase pohára FIBA

Na archívnej snímke vpravo dole tréner Maroš Kováčik. Foto: TASR/Milan Kapusta

Hráčky francúzskeho tímu napokon zvíťazili o šestnásť bodov.

Lille 9. marca (TASR) - Basketbalistky Good Angels Košice prehrali v prvom štvrťfinálovom zápase Európskeho pohára FIBA na palubovke francúzskeho tímu Lille Métropole 42:58. Slovenský tím tak bude musieť v odvete zvíťaziť minimálne 16-bodovým rozdielom. Odvetný zápas je na programe v piatok 11. marca o 19.00 h v košickej Angels aréne.

Ako prvé sa ujali vedenia Košičanky zásluhou Shenise Johnsonovej, no v nasledujúcich minútach si tesný náskok udržiaval domáci tím. Johnsonová s Jurčenkovou v 7. minúte upravili na 8:12 a francúzsky tím siahol po oddychovom čase. Po ňom domáce hráčky získali štvorbodový náskok, ktorý v druhej štvrtine ešte navýšili. Slovenskému tímu sa nedarilo najmä v ofenzíve a Košičanky na ďalší strelecký úspech čakali až sedem minút. Jurčenková však v 14. minúte iba korigovala na priebežných 25:14. V závere prvého polčasu si tréner Kováčik vzal druhý oddychový čas, no jeho družstvo v tom čase prehrávalo už o dvanásť bodov - 31:19.

Košičanky sa v tretej štvrtine chceli vrátiť do zápasu, no hráčky Lille kontrolovali výsledok. Hostkám sa nedarilo výrazne znížiť bodovú stratu a naďalej zlyhávali najmä v ofenzíve. V 27. minúte bol stav 40:23 a za protesty bol technickou chybou potrestaný aj tréner Kováčik. V závere tretej časti sa Košičankám predsa len podarilo ukrojiť z náskoku domácich a po individuálnej akcii Oblakovej bol stav 43:31. Tá istá hráčka premenila aj dva z troch trestných hodov v 30. minúte a pred štvrtou štvrtinou bol náskok Lille už "iba" desaťbodový - 43:33. Hráčky francúzskeho tímu však už dobre rozbehnutý zápas z rúk nepustili. V štvrtej štvrtine si udržiavali svoj náskok a napokon zvíťazili o šestnásť bodov.

Európsky pohár FIBA, štvrťfinále, 1. zápas:

Lille Métropole - Good Angels Košice 58:42 (33:19)

Najviac bodov Lille:
Sacková 9, Bremontová 9, Gomisová a Halilovičová 7, zostava a body Good Angels: Langhorneová 12, Johnsonová 8, Oblaková 6, Hruščáková 2, Bálintová 0 (Stehlíková 6, Jurčenková 6, Žirková 2, Kupčíková 0). TH: 19/12 - 14/12, trojky: 2 - 2, os. chyby 23:22.