Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Granerud vyhral úvodný diel Turné 4 mostíkov

Na snímke nórsky skokan na lyžiach Halvor Egner Granerud sa usadil na čele po 1. kole úvodného podujatia 71. ročníka Turné štyroch mostíkov. V nemeckom Oberstdorfe pristál na značke 142,5 m a od rozhodcov dostal známku 151,5 bodu vo štvrtok 29. decembra 2022. Foto: FOTO TASR/AP

Obhajca prvenstva na tradičnom podujatí Japonec Rjoju Kobajaši obsadil až 15. priečku.

Oberstdorf 29. decembra (TASR) - Nórsky skokan na lyžiach Halvor Egner Granerud sa stal víťazom úvodného podujatia 71. ročníka Turné štyroch mostíkov v nemeckom Oberstdorfe. Na Schattenbergu triumfoval suverénnym spôsobom s náskokom 13,4 bodu pred Poliakom Piotrom Zylom. Tretí skončil Zylov krajan a líder celkového poradia Svetového pohára Dawid Kubacki.

Granerud si vytvoril výbornú východiskovú pozíciu už po 1. kole, v ktorom pristál na značke 142,5 m a usadil sa na čele o 4,6 bodu pred Zylom. V druhom kole zaletel víťaz stredajšej kvalifikácie do vzdialenosti 139 m, dostal vysoké známky za elegantný telemark a pripísal si na konto 15. individuálny triumf v SP, vôbec prvý na Turné.

Obhajca prvenstva na tradičnom podujatí Japonec Rjoju Kobajaši obsadil až 15. priečku s výraznou vyše 60-bodovou stratou na Graneruda a prakticky pochoval šance na zisk sošky Zlatého orla. Turné pokračuje na Silvestra kvalifikáciou na novoročnú súťaž v Garmisch-Partenkirchene.