Greif debutoval v La Lige, Mallorca prehrala s Pamplonou 2:3

Na snímke brankár Slovana Dominik Greif, foto z archívu. Foto: TASR - Martin Baumann

Spomedzi Slovákov pôsobí v Mallorce aj Martin Valjent, ktorý odohral celý zápas.

Madrid 26. septembra (TASR) - Slovenský futbalový brankár Dominik Greif zažil debut v španielskej La Lige, v nedeľnom zápase 7. kola nastúpil pri prehre Realu Mallorca s Osasunou Pamplona 2:3. Celý duel odohral aj obranca domácich Martin Valjent.

Nováčik v predchádzajúcom kole prehral na pôde Realu Madrid 1:6 a aj to mohol byť impulz pre trénera Luisa Garciu Plazu, aby urobil zmenu v bránke. Greif nemal ideálny štart, už v 9. minúte ho prekonal strelou spoza šestnástky obranca Jose Angel Cote. O tri minúty neskôr po rohovom kope vyrovnal Dani Rodriguez. Klub z Baleárskych ostrovov sa ujal vedenia v nadstavenom čase prvého polčasu, keď sa opäť po rohovom kope dostala lopta k Fernandovi Niňovi a ten osamotený nezaváhal. Hostia vyrovnali v 58. minúte, keď Greif nemal nárok na výborne kopnutý priamy kop Iniga Pereza presne do "vinkla". Druhý obrat v zápase zavŕšil v 89. minúte Javier Martinez, ku ktorému sa odrazila lopta v preplnenej šestnástke a z malého vápna prekonal slovenského brankára.
Na archívnej snímke Martin Valjent.

Hráči FC Barcelona, ktorí majú pre nepresvedčivé výkony nôž na krku, zdolali Levante 3:0. Domáci otvorili gólový účet stretnutia na štadióne Camp Nou v 6. minúte, kedy premenil jedenástku faulovaný Holanďan Memphis Depay. Už o osem minút zvýšil na 2:0 po rýchlej akcii jeho krajan Luuk de Jong. Tretí gól videli diváci hlavne vďaka výkonom brankára hostí Aitora Fernandeza až v nadstavenom čase, keď ho prekonal striedajúci Anssumane Fati. Katalánci strácajú po nedeli na lídra Real Madrid päť bodov.

Real Sociedad San Sebastian natiahol šnúru bez prehry na šesť zápasov, keď zvíťazil nad Elche 1:0.