Grigar triumfoval vo finále K1 v Markkleebergu

Na archívnej snímke slovenský reprezentant v kategórii K1 mužov Jakub Grigar. Foto: TASR/Oliver Ondráš

Grigar naznačil svoje možnosti už v dopoludňajšom semifinále, v ktorom dosiahol najlepší čas a suverénnym spôsobom postúpil do finále z prvého miesta.

Markkleeberg 19. júna (TASR) - Slovenský reprezentant vo vodnom slalome Jakub Grigar sa stal víťazom K1 mužov v rámci 2. kola Svetového pohára. V sobotňajšom finále v nemeckom Markkleebergu triumfoval s náskokom 2,01 sekundy pred Rakúšanom Felixom Oschmautzom, tretí skončil Boris Neveu z Francúzska (+2,95).

Grigar naznačil svoje možnosti už v dopoludňajšom semifinále, v ktorom dosiahol najlepší čas a suverénnym spôsobom postúpil do finále z prvého miesta. V ňom opäť predviedol čistú jazdu, zvládol aj náročnú spodnú pasáž s ťažkými protiprúdnymi bránami a ako jediný z desiatky finalistov sa dostal pod 90 sekúnd. "Som veľmi šťastný, nedokážem ani slovami opísať, ako veľmi vďačný som za toto víťazstvo. Vyplatilo sa množstvo práce, ktorú som obetoval, aby som mohol dnes vyhrať. Trať nebola podľa mňa až taká technicky náročná, mne osobne vyhovovala, aj keď som sa cítil fyzicky slabší," povedal v prvom televíznom interview.

Ďalším dvom slovenským reprezentantom sa nepodarilo prebojovať do finále. Martin Halčin obsadil v semifinále s dvomi trestnými sekundami 19. miesto, keď na krajana stratil 5,84 sekundy. Na postup mu chýbalo 1,61 s. Adam Gonšenica skončil 31. (16,62).

V ženskej "kájednotke" zvíťazila Austrálčanka Jessica Foxová pred dvojicou nemeckých reprezentantiek Ricardou Funkovou a Elenou Apelovou. Finále bolo bez slovenskej účasti. Najbližšie k nemu bola Eliška Mintálová, ktorá skončila v semifinále so štyrmi trestnými sekundami na 15. mieste. Od postupu do finálovej desiatky ju delilo 2,62 s. Jej krajanka Jana Dukátová obsadila 18. priečku (+11,03), Soňa Stanovská skončila 21. (+14,54).