< sekcia Šport

Grigar bez problémov postúpil do semifinále K1

Na snímke reprezentant vo vodnom slalome Jakub Grigar v kvalifikačnej jazde v kategórii K1 počas XXXII. letných olympijských hier v Tokiu v stredu 28. júla 2021. Foto: TASR - Michal Svítok

V druhej kvalifikačnej jazde si ešte vylepšil čas na 92,38 aj s dvoma trestnými sekundami a obsadil 8. priečku s mankom +2,24 s na najrýchlejšieho Hannesa Aignera z Nemecka.

Tokio 28. júla (TASR) - Slovenský vodný slalomár Jakub Grigar si s prehľadom zaistil postup do semifinále K1 na olympijských hrách v Tokiu. V druhej kvalifikačnej jazde si ešte vylepšil čas na 92,38 aj s dvoma trestnými sekundami a obsadil 8. priečku s mankom +2,24 s na najrýchlejšieho Hannesa Aignera z Nemecka.

Už v prvej jazde si pripísal 9. miesto časom 94,37 s. Od prvého Taliana Giovanniho De Gennara mal odstup 3,45 sekundy. V druhej zaznamenal jeden dotyk s bránkou, napriek tomu zajazdil rýchlejšie a s mankom +2,24 s na Aignera obsadil ôsmu priečka. Tá istá pozícia mu patrila aj celkovo, čo mu bez problémov zaručilo účasť v dvadsiatke semifinalistov.

Grigara čakajú súboje o medaily v piatok 30. júla. Semifinále je na programe o 7.00 SELČ, finále o dve hodiny neskôr.