Quantcast
< sekcia Šport

Právnici Grinerovej sa odvolali proti rozhodnutiu súdu

Americká basketbalistka Brittney Grinerová sedí v priestore pre obžalovaných a počúva verdikt v súdnej sieni v Moskve vo štvrtok 4. augusta 2022. Foto: TASR/AP

Verdikt vyvolal značnú vlnu nevôle v USA, odsúdili ho prezident Joe Biden ako aj komisári WNBA a NBA Cathy Engelbertová a Adam Silver.

Los Angeles 15. augusta (TASR) - Právnici americkej basketbalistky Brittney Grinerovej podali odvolanie proti rozhodnutiu súdu, ktorý jej uložil 9-ročný nepodmienečný trest odňatia slobody- Informovali o tom ruské tlačové agentúry. Grinerovú začiatkom augusta súd v Chimki uznal vinnou z pašovania a držby značného množstva narkotík. Sudkyňa Anna Sotnikovová jej nariadila okrem trestu zaplatiť aj pokutu vo výške jeden milión rubľov (cca 16.000 eur).

Víťazku WNBA a dvojnásobnú olympijskú víťazku zadržali vo februári na moskovskom letisku Šeremetievo, keď jej v batožine našli náplne s konopným olejom. V Rusku hrala už niekoľko rokov mimo sezóny WNBA v klube UMMC Jekaterinburg. Priznala, že náplne mala, ale uviedla, že nemala žiadny zločinný úmysel a tvrdila, že ich prítomnosť bola spôsobená unáhleným balením. Verdikt vyvolal značnú vlnu nevôle v USA, odsúdili ho prezident Joe Biden ako aj komisári WNBA a NBA Cathy Engelbertová a Adam Silver.