Quantcast
< sekcia Šport

Grman po zápase na MS s Talianskom: Mohli sme dať viac gólov

Na snímke zľava Samuel Takáč (Slovensko) a brankár Andreas Bernard (Taliansko) počas šiesteho zápasu základnej A-skupiny Slovensko - Taliansko na 85. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 21. mája 2022 v Helsinkách. Foto: TASR - Martin Baumann

Zverenci Craiga Ramsayho majú teraz po prvý raz na turnaji dva dni voľna, čo môže byť pred kľúčovým duelom nesmierne dôležité.

Helsinki 22. mája (TASR) - Slovenskí hokejisti splnili úlohu favorita a vo svojom šiestom zápase na MS v Helsinkách zdolali Taliansko 3:1. Tento triumf ich udržal v hre o postup do štvrťfinále, o ktorý zabojujú v priamom súboji v utorok proti Dánsku. Pred ním môžu nabrať energiu počas dvoch dní voľna.

Slováci boli proti Taliansku od úvodu aktívnejší a v prvej tretine svoju prevahu vyjadrili dvoma gólmi z hokejok Michala Krištofa a Adama Sýkoru. V tretej tretine využili Taliani presilovku a duel zdramatizovali, no Alex Tamáši v nej upravil na konečných 3:1. "Začali sme dobre, dali sme dva góly. V druhej tretine sme mali viac strieľať, veľmi sme držali puk. V tretej tretine sme inkasovali, ale som rád že máme tri body a môžeme sa pokojne pripraviť na utorňajší zápas," povedal pre TASR obranca Mário Grman.

Slováci mali zápas pod kontrolou, ale Taliani bol miestami veľmi nepríjemní. "Dobre korčuľovali, napádali. V tretej tretine sme väčšinu času trávili v ich pásme, mohli sme dať viac gólov," zhodnotil slovenský obranca.

Zverenci Craiga Ramsayho majú teraz po prvý raz na turnaji dva dni voľna, čo môže byť pred kľúčovým duelom nesmierne dôležité. "Hrali sme dva dni za sebou, takže oba dni voľna padnú vhod. Jeden deň si oddýchneme, počas druhého sa už budeme pripravovať na utorok," uzavrel Grman pre TASR./vyslaný redaktor TASR wr/