Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 18. jún 2024Meniny má Meniny má Vratislav
< sekcia Šport

SVETOVÝ REKORD: Americký guliar Crouser dosiahol výkon 23,56 m

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Tridsaťročný Crouser pokoril rekord vo štvrtom pokuse, na podujatí série Continental Tour Gold.

Los Angeles 28. mája (TASR) - Americký guliar Ryan Crouser sa na atletickom mítingu v Los Angeles postaral o nový svetový rekord. Dvojnásobný olympijský šampión a úradujúci majster sveta dosiahol výkon 23,56 m a svoje doterajšie historické maximum z júna 2021 prekonal o 19 centimetrov.

Tridsaťročný Crouser pokoril rekord vo štvrtom pokuse, na podujatí série Continental Tour Gold mal parádnu fazónu a cez 23-metrovú hranicu sa dostal dvakrát aj predtým (23,23 a 23,31). Jeho doterajší svetový rekord mal hodnotu 23,37 m. "Som naozaj nadšený. Cítil som, že mám tonu sily a podaril sa mi parádny pokus, ale stále sa môžem zlepšovať. Pracoval som na technike, ktorá sa ešte dá zdokonaliť, takže je to pre mňa dobrý odrazový mostík do budúcnosti. Stále súťažím sám so sebou a chcem sa posúvať," vyhlásil pre zámorské médiá olympijský víťaz z Ria de Janiera a Tokia.

Na mužskej stovke triumfoval v Los Angeles Ackeem Blake z Jamajky časom 9,89 s pred domácim Cravontom Charlestonom (9,91). Žŕdkar Armand "Mondo" Duplantis zo Švédska vyhral svoju disciplínu výkonom 591 cm. Olympijská víťazka Jasmine Camachová-Quinnová z Portorika bola najrýchlejšia na 100 m prek. časom 12,31 s.