Štvrtok 25. apríl 2024Meniny má Marek

Vlhová v sobotnom zjazde na 14. mieste

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová na trati počas zjazdu žien Svetového pohára v alpskom lyžovaní vo švajčiarskom stredisku Crans Montana 22. februára 2020. Foto: TASR/AP

Vlhová dosiahla v piatok vďaka štvrtej priečke najlepší kariérny výsledok v kráľovskej disciplíne a aj v sobotňajších pretekoch na úvodných medzičasoch atakovala prvú desiatku.

Crans Montana 22. februára (TASR) - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v sobotňajšom zjazde Svetového pohára v Crans Montane 14. miesto. Vo švajčiarskom stredisku zaostala o sekundu za domácou Larou Gutovou-Behramiovou, ktorá slávila víťazné double. Druhá skončila so stratou dvoch stotín ďalšia Helvétka Corinne Suterová a v predstihu získala malý glóbus v kráľovskej alpskej disciplíne, tretia bola Rakúšanka Nina Ortliebová (+0,05).

Vlhová dosiahla v piatok vďaka štvrtej priečke najlepší kariérny výsledok v kráľovskej disciplíne a aj v sobotňajších pretekoch na úvodných medzičasoch atakovala prvú desiatku. Spodná časť trate jej však nevyšla podľa predstáv a napokon ju klasifikovali na 14. pozícii spoločne so Švajčiarkou Priskou Nuferovou. Gutová predviedla skvelý finiš a pripísala si na konto celkovo 26. triumf v prestížnom seriáli.

Napriek tomu, že sa Vlhovej nepodarilo napodobniť piatkový skvelý výsledok, s výkonmi v Crans Montane bola celkom spokojná. "Dnes som stratila čas najmä vo vrchnej časti trate a potom sa to už so mnou viezlo. Dôležité je, že sa cítim dobre, dôležité bude zvládnuť super-G, aby som na víťazku nestratila veľa bodov. Slalom bude zaujímavý, pretože bude asi mäkká trať. Teraz sa budem sústrediť na super-G a v slalome budem naháňať čo sa bude dať," povedala slovenská reprezentantka pre RTVS. Vlhová je v celkovom poradí SP na 3. mieste s 1139 bodmi. Na čele je stále Američanka Mikaela Shiffrinová (1225), ktorá však po tragickom skone otca nesúťaží.