< sekcia Šport

VIDEO: Hádzanárky Michaloviec do 3. kola EP, Hadžiči zdolali v odvete

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Dnes bolo ťažšie motivovať hráčky, ale i tak sme si zaistili postup, uviedol tréner Ján Beňadik po zápase.

Michalovce 17. októbra (TASR) - Hádzanárky Iuventy Michalovce si bez problémov zabezpečili postup do 3. kola Európskeho pohára EHF. Nad tímom z Bosny a Hercegoviny RK Hadžiči zvíťazili vysoko aj v odvete 38:15.

Oba duely dvojzápasu sa po dohode tímov hrali v Michalovciach. V sobotu zvíťazila Iuventa taktiež hladko 39:17. Zápasy 3. kola sú na programe 13. a 20. novembra.Európsky pohár žien - 2. kolo, odvetný zápas:MŠK Iuventa Michalovce - RK Hadžiči-Interlogistic 38:15 (17:9)

Najviac gólov: Wollingerová 8, Trúnková, Holejová a Klučková po 5 - Kuličová 4/1, Halebičová 3/1, Cahtarevičová a Blečičová po 2.
Rozhodovali: Fukala a Mohyla (obaja ČR), vylúčené: 1:4, 7 m hody: 1/0 - 2/2


hlas trénera


/zdroj: Sport 1/

Ján Beňadik, tréner Michaloviec: "Dnes bolo ťažšie motivovať hráčky ako v sobotu. Zvládli sme to, všetci sú zdraví, zaistili sme si postup, takže spokojnosť. V takýchto zápasoch je dôležité kontrolovať tempo hry. My sme sa v zápase začali trochu prispôsobovať súperovi, museli sme si to trochu vydiskutovať a potom sme výkon zlepšili. Veríme, že v ďalšom kole nás čaká kvalitnejší súper. Chceli by sme za súpera niekoho mimo MOL ligy."