< sekcia Šport

Hádzanárska Iuventa už bez Savkovej a Kišíkovej

Vladimíra Kišíková z Michaloviec v treťom zápase finále play off MOL ligy v hádzanej žien o majstra SR HK Slovan Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce v Šali. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Slovenská reprezentantka sa chce po vysokej škole venovať civilnému zamestnaniu

Michalovce 1. júla (TASR) - V kádri hádzanárskeho družstva Iuventa Michalovce už nefigurujú pivotka Vladimíra Kišíková a ukrajinská stredná spojka Ela Savková. Slovenská reprezentantka sa chce po vysokej škole venovať civilnému zamestnaniu, vedenie klubu malo naopak záujem o dlhodobejší kontrakt. Michalovský klub o tom informoval na oficiálnej stránke.

"S koncom hádzanárskej kariéry som sa pohrávala už viackrát. Vždy som ale zabojovala a to som chcela urobiť aj tentoraz. Chcela som ešte rok hrať za Iuventu. Bolo to preto, že v septembri začnem piaty ročník na vysokej škole. Po jej skončení sa už chcem venovať civilnému zamestnaniu. To som vysvetlila aj vedeniu, ktoré ale nechcelo podpísať zmluvu iba na rok. Preto sme sa nedohodli," prezradila Kišíková.

"O ďalšom pôsobení sme sa rozprávali už dlhšie. Najskôr nebolo úplne jasné, či bude chcieť pokračovať. Neskôr sme hľadali možnosti, ako by ešte rok pôsobila pri družstve a v klube, no nenašli sme riešenie, ktoré by bolo akceptovateľné pre obe strany. Vladka vidí po nasledujúcej sezóne svoju ďalšiu budúcnosť mimo športu a hádzanej a my sa musíme pozerať aj ďalej, ako len na nadchádzajúcu sezónu," poznamenal športový riaditeľ michalovskej Iuventy Ján Beňadik.