Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 7. december 2023Meniny má Ambróz
< sekcia Šport

Hádzanárky Iuventy sa v osemfinále stretnú so slovinským tímom

Na snímke hádzanárky Michaloviec v odvetnom zápase 3. kola Európskeho pohára EHF v hádzanej žien KHF Istogu - MŠK Iuventa Michalovce v Michalovciach v nedeľu 19. novembra 2023. Foto: TASR František Iván

Zemplínčanky figurovali pred žrebom medzi osmičkou nasadených družstiev.

Viedeň 21. novembra (TASR) - Hádzanárky Iuventy Michalovce sa v osemfinále Európskeho pohára EHF stretnú so slovinským tímom ŽRK Mlinotest Ajdovščina. Prisúdil im ho utorkový žreb vo Viedni. Iuventa odohrá prvý duel 13. alebo 14. januára 2024 vonku, odveta je na programe o týždeň neskôr v Michalovciach.

Zemplínčanky figurovali pred žrebom medzi osmičkou nasadených družstiev. Iuventa sa do osemfinále tejto súťaže dostala druhýkrát za sebou, v predchádzajúcom treťom kole postúpila v domácom dvojzápase hladko cez kosovský tím KHF Istogu po výsledkoch 43:18 a 47:18.

Ajdovščina vyhrala v tejto sezóne v EP všetky štyri zápasy a v slovinskej lige nestratila v šiestich dueloch ani bod. "Dostali sme protivníka, ktorého sme si neželali. Podľa mňa si ale aj Ajdovščina neželela nás. Tak ako my, aj náš súper ťahá v lige víťaznú sériu. Jej doterajšie výsledky určite vzbudzujú rešpekt. Ak chceme ísť čo najďalej, musíme zdolať aj takýchto súperov. Našou výhodou možno bude to, že nebudeme celkom favoritom. Ja osobne som si tohto súpera neželal, ale na zápasy s ním sa teším,“ povedal tréner Peter Kostka pre webstránku Iuventy.
Žreb osemfinále ženského Európskeho pohára EHF:ŽRK Mlinotest Ajdovščina - MŠK IUVENTA MICHALOVCE

/prvé zápasy 13./14. januára, odvety 20./21. januára 2024/