< sekcia Šport

Linhares tretím Brazílčanom v Tatrane Prešov

Ilustračné foto. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Hráč na poste pravej spojky prichádza do Tatrana z tímu niekoľkonásobného bosnianskeho majstra Borac Banja Luka.

Prešov 4. mája (TASR) – Slovenský hádzanársky majster Tatran Prešov bude mať v budúcej sezóne vo svojich radoch až trojicu Brazílčanov. Okrem Pedra Pacheca, ktorý v tíme pôsobil už v predčasne skončenej sezóne to bude brankár Marcos Collodetti a najnovšie aj 21-ročný mládežnícky reprezentant Brazílie Guilhermo Linhares. Ten s klubom podpísal dvojročnú zmluvu s možnosťou jej predĺženia.

Hráč na poste pravej spojky prichádza do Tatrana z tímu niekoľkonásobného bosnianskeho majstra Borac Banja Luka. Predtým 190 centimetrov vysoký a 86 kilogramov vážiaci hádzanár pôsobil dve sezóny v druhej španielskej lige, kde hral za Club Cisne. Svoju kariéru pritom odštartoval v rodnej Brazílii v klube Taubate. Ide o reprezentanta Brazílie, ktorý si postupne prešiel viacerými mládežníckymi výbermi krajiny a podobne ako Pedro Pacecho bol súčasťou tímu aj na minuloročných majstrovstvách sveta juniorov.

„Ide o perspektívneho ľaváka na pravej spojke, ktorý v tejto sezóne mal možnosť pozrieť sa na európsku hádzanú a to v tíme, kde sa postupne zaradil medzi opory mužstva a na svoj vek podával stabilné a dobré výkony,“ uviedol pre klubový web generálny manažér tímu Miroslav Benický.

Linhares za Borac odohral 16 zápasov. V prvých piatich dueloch, v ktorých dostal na palubovke menší časový priestor, mal gólový priemer 1,6. V nasledujúcich dueloch už mal priemer 3,3 gólu na zápas. Z celkovo 62 striel zaznamenal 44 gólov, čo predstavuje vyše 70-percentnú úspešnosť. K tomu pridal aj 26 asistencií a sedem získaných sedemmetrových hodov. Na pravej spojke Linhares vytvorí dvojicu s ďalšou novou tvárou v tíme Tatrana, 23-ročným tuniským reprezentantom Anouarom Benom Abdallahom, ktorý prichádza z popredného tuniského klubu Etoile Sportive du Sahel.

„Guilherme nevyniká dvojmetrovou výškou, ale tým, že ide o veľmi pohyblivého hráča, ktorý vie aj dobre prihrať a má kvalitnú spoluprácu s krídlami. Navyše bol často využívaný aj v obrane, kde si dobre zastal svoju úlohu. Okrem uvedených faktorov sme sa pre Guilhermeho rozhodli aj preto, že na trhu nie je jednoduché angažovať pravú spojku a je o ne o veľký záujem. Mali sme možnosť vidieť väčšinu jeho zápasov, ktoré v Bosne odohral. Určite na pravej strane sa nám vo všetkých súťažiach, ktoré budeme hrať, zíde. Takže sme radi, že sa pridá k tímu,“ dodal Benický.