Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech

V bratislavskej D-skupine si nemeckí hádzanári poradili s Bielorusmi

Na snímke s loptou Arsem Karalek (Bielorusko), vpravo Patrick Wiencek a druhý sprava Julius Kühn (obaja Nemecko) v zápase D-skupiny na majstrovstvách Európy v hádzanej mužov Nemecko - Bielorusko 14. januára 2022 v Bratislave. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Začiatok zápasu však patril Bielorusom.

Bratislava 14. januára (TASR) - Hádzanári Nemecka zvíťazili v prvom zápase základnej D-skupiny ME v Bratislave nad Bieloruskom 33:29. Nemci nastúpia na ďalší duel v nedeľu 16. januára o 18.00 proti Rakúsku, Bielorusi budú hrať v rovnaký deň od 20.30 proti Poľsku.

Prvý polčas patril Bielorusom, ktorí počas neho viedli aj o 5 gólov (2:7). Hoci Nemci vyrovnali (10:10), koncovku prvého polčasu zvládli lepšie Bielorusi. Druhé dejstvo však bolo v réžii nemeckého výberu, ktorý rýchlo vyrovnal skóre a súperovi gólovo odskočil. Bielorusi v závere doťahovali manko, ale vyrovnať nedokázali.

ME 2022 v hádzanej mužov - piatok:

D-skupina:

Nemecko - Bielorusko 33:29 (17:18)

Najviac gólov: Häfner a Schiller po 8, Kühn 6 - Kuleš a Vailupau po 7, Karalek 6