Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Katar otočil duel s Argentínou

Na snímke hádzanári Kataru oslavujú víťazstvo nad Argentínou o jeden gól 26:25 v zápase osemfinálovej II. skupiny MS v hádzanej mužov v Káhire v Egypte 25. januára 2021. Foto: TASR/AP

V súboji už istých postupujúcich si Španielsko hladko poradilo s Maďarskom 36:28. Stalo sa tak víťazom I. osemfinálovej skupiny.

Káhira 26. januára (TASR) - Hádzanári Dánska si v zápase osemfinálovej II. skupiny na majstrovstvách sveta v Egypte poradili s Chorvátskom 38:26. Rozhodli tak o tom, že poslednú miestenku do štvrťfinále získal Katar, ktorý predtým zdolal Argentínu tesne 26:25.

Severania mali už pred stretnutím istotu postupu z prvej priečky, no k zápasu pristúpili zodpovedne a neumožnili úradujúcim vicemajstrom Európy postúpiť z druhej pozície. Duel bol v prvom polčase vyrovnaný, Dáni ho vyhrali iba o dva góly 17:15. Po zmene strán však strelili šesť gólov za sebou a Chorvátov "zlomili". Tréner Chorvátov Lino Červar už po predchádzajúcom neúspešnom zápase proti Argentíne oznámil svoju rezignáciu.

Argentíne popoludní stačil k postupu bod a vstup do zápasu proti Kataru jej vyšiel. V priebehu prvej tridsaťminútovky viedla aj 11:4. Lenže Kataru sa podarilo na začiatku druhého polčasu vyrovnať na 13:13 a lepšie zvládol aj koncovku zápasu.

V stredajšom štvrťfinále sa stretnú dvojice Dánsko - Egypt, Švédsko - Katar, Španielsko - Nórsko a Francúzsko - Maďarsko.