Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech

Nemecko jednoznačne porazilo Uruguaj

Ilustračné foto. Foto: TASR

Z ôsmich štvorčlenných základných skupín postúpia prvé tri tímy do hlavnej fázy, kde si prenesú výsledky vzájomných zápasov.

Káhira 15. januára (TASR) – Hádzanári Kataru zvíťazili vo svojom úvodnom vystúpení na MS v Egypte. V piatkovom zápase C-skupiny zdolali Angolu 30:25. V druhom stretnutí "céčka" Chorváti iba remizovali s Japoncami 29:29, po prvom polčase dokonca prehrávali 14:17.

V A-skupine Nemecko zdolalo Uruguaj hladko 43:14, Juhoameričania dokázali v prvom polčase streliť iba štyri góly.

Obhajcovia titulu Dáni splnili očakávania a v dueli D-skupiny si poradili s Bahrajnčanmi 34:20.