Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 29. november 2023Meniny má Vratko
< sekcia Šport

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce postúpili cez Banja Luka do 3. kola

Na snímke Veronika Habánková (Michalovce)u strieľa v odvetnom zápase 2. kola Európskeho pohára EHF v hádzanej žien ŽRK Borac Banja Luka - MŠK Iuventa Michalovce v Michalovciach v nedeľu 24. septembra 2023. Foto: TASR - Roman Hanc

V nedeľnej odvete druhého kola zvíťazili nad bosnianskym tímom ŽRK Borac Banja Luka 36:14.

Michalovce 24. septembra (TASR) - Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce postúpili hladko do tretieho kola EHF Európskeho pohára. V nedeľnej odvete druhého kola zvíťazili nad bosnianskym tímom ŽRK Borac Banja Luka 36:14. V prvom dueli, ktorý sa hral v sobotu rovnako v michalovskej Chemkostav aréne, vyhrali Michalovčanky 45:18.

Aj odvetný duel mal v úvode vyrovnaný charakter. Michalovčankám sa podarilo získať si náskok až v jeho druhej polovici a v polčasovej prestávke viedli rovnako ako v sobotu viacgólovým rozdielom (19:10). V druhom polčase sa už naplno prejavila kvalita slovenského tímu.


Európsky pohár EHF - 2. kolo, odveta:

ŽRK Borac Banja Luka – MŠK IUVENTA MICHALOVCE 14:36 (10:19)

Najviac gólov: Bobičová 6, Krsičová 4, Čuričová, Andričová a Railičová po 1 - Popovcová a Bačenková po 6, Radovičová 5, 7 m hody: 1/0 – 4/3, vylúčené: 7:3, rozhodovali: Martonová a Daneová (obe Maďarsko).

/prvý zápas 18:45, postúpila Iuventa/hlas po zápase /iuventa-zhk.sk/:

Peter Kostka, tréner Iuventy: "Ani jeden z duelov sa nevyvíjal od začiatku ľahko. Súper nám nič nedal zadarmo, museli sme bojovať o každú loptu. S prvý polčasom som veľmi spokojný nebol. Nakoniec sme zvíťazili a dosiahli povinný postup."