Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 1. marec 2024Meniny má Albín
< sekcia Šport

Hádzanárky SR odcestovali na kemp a dva prípravné duely do Turecka

Na snímke hráčky Slovenska počas štátnej hymny pred prípravným medzištátnym zápasom v hádzanej žien Slovensko - Ukrajina 30. septembra 2022 v Michalovciach. Foto: TASR - Roman Hanc

Počas prebiehajúceho asociačného termínu už má za sebou účasť na turnaji v Chebe, kde zverenky trénera Jorgeho Dueňasa obsadili po prehrách s Nórskom "B" (20:34) a Českom (23:27) tretiu priečku.

Bratislava 30. novembra (TASR) - Slovenská hádzanárska reprezentácie žien odletela vo štvrtok do Turecka, kde absolvuje prípravný kemp a dva prípravné zápasy proti domácemu národnému tímu. Počas prebiehajúceho asociačného termínu už má za sebou účasť na turnaji v Chebe, kde zverenky trénera Jorgeho Dueňasa obsadili po prehrách s Nórskom "B" (20:34) a Českom (23:27) tretiu priečku.

"V oboch stretnutiach v Chebe sme ukázali, že vieme hrať v určitých fázach podľa našich predstáv, ale nedokázali sme sa koncentrovať celých 60 minút. Myslím si, že to bol náš hlavný problém. Musíme na tom popracovať a je to pre nás výzva do nasledujúcich dní," uviedol pre slovakhandball.sk Peter Pčola, asistent hlavného trénera. Po podujatí v Česku prišlo v kádri k niekoľkým zmenám. Zo sedemnástky v Chebe necestovali do Turecka brankárka Soňa Furgaláková, krídelníčky Katarína Pócsíková, Nicol Nejedlíková a spojka Sára Erika Zsákovicsová. Do nominácie namiesto nich pribudli brankárka Bella Oláhová, krídelníčka Lenka Ratvajská (obe Šaľa) a spojka Erika Rajnohová (D. Streda).

Tréneri majú k dispozícii 16-členný káder, ktorého pevnou súčasťou je Karin Bujnochová. "Som rada, že sme v Chebe mali možnosť odohrať dve kvalitné stretnutia. Snažili sme sa v obrane i útoku aplikovať do našej hry nové veci. Je dobré, že máme aj ďalšiu akciu, pretože reprezentačných zrazov nie je počas sezóny veľa. Opäť sa budeme snažiť vylepšovať naše herné kombinácie a preniesť ich do zápasov s Turkyňami, aby sme ich následne mohli použiť v budúcoročných stretnutiach kvalifikácie ME," zdôraznila spojka poľského majstra Zaglebie Lubin.

V Ankare pobudnú slovenské hádzanárky do stredy 6. decembra. Prípravné duely s Turkyňami sú na programe v nedeľu 3. decembra a v utorok 5. decembra, zhodne o 16.00 h SEČ.Nominácia hádzanárok SR na sústredenie a medzištátne zápasy s Tureckom v Ankare:

brankárky: Alexandra Ivanycjová (Mlyny Stoislaw Koszalin/Poľ.), Bella Oláhová (HK Slovan Duslo Šaľa)

pivotky: Viktória Györiová (Nemzeti Kézilabda Akadémia/Maď.), Diana Michálková (UHC Stockerau/Rak.), Kristína Pastorková (HC DAC Dunajská Streda)

krídelníčky: Nataliia Dmytrenková (JSK Jaroslaw/Poľ.), Martina Popovcová (MŠK Iuventa Michalovce), Réka Bíziková (HC DAC Dunajská Streda), Lenka Ratvajská (HK Slovan Duslo Šaľa)

spojky: Karin Bujnochová (MKS Zaglebie Lubin/Poľ.), Adriána Holejová (OGC Nice Côte d’Azur Handball/Fr.), Barbora Lanczová (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Erika Rajnohová (HC DAC Dunajská Streda), Dorota Bačenková (MŠK Iuventa Michalovce), Olívia Ščípová, Diana Mária Vargová (obe HK Slovan Duslo Šaľa)