Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 22. máj 2024Meniny má Júlia a Juliána
< sekcia Šport

Hagara získal v Tchaj-pej bronzovú medailu

Ilustračná snímka. Foto: TASR

O tri týždne sa Hagara predstaví na MS v Montreale (20.-24. marca), ktorými uzavrie úspešnú sezónu.

Tchaj-pej 2. marca (TASR) - Slovenský krasokorčuliar Adam Hagara získal na juniorských majstrovstvách sveta v Tchaj-pej bronzovú medailu. Zlatý bol Kórejčan Minkyu Seo, druhý skončil Japonec Rio Nakata.

Sedemnásťročný Slovák dostal v krátkom programe od rozhodcov známku 78,02, ktorá bola jeho osobným maximom a zaradila ho do okruhu adeptov na cenný kov. Vo voľnej jazde si Hagara tretiu priečku udržal a zlepšil svoj dosiaľ najlepší výsledok z MSJ. Tým bolo 14. miesto, ktoré obsadil na vlaňajšom šampionáte v kanadskom Calgary.

"Adam je úspešný mladý reprezentant, ktorý v tejto sezóne žne jeden úspech za druhým. Robí veľkú radosť nám, celému Slovensku, svojej rodine a trénerom. Chcem mu veľmi pekne poďakovať za príkladnú reprezentáciu. Vyzdvihol by som to, že v iných disciplínach sa nám podarili čiastkové úspechy. Celkovo boli juniorské MS pre SR jedny z najúspešnejších. Adam zajazdil veľmi pekný, takmer čistý voľný program. Urobil menšiu chybičku iba v prvej kombinácii trojitého axela s dvojitým toeloopom. Aj keby zajazdil absolútne čisto, zrejme by tretie miesto zostalo. Máme obrovskú radosť, ďakujeme Adamovi a aj ostatným športovcom za reprezentáciu Slovenska," uviedol pre TASR prezident Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu Jozef Beständig.

O tri týždne sa Hagara predstaví na MS v Montreale (20.-24. marca), ktorými uzavrie úspešnú sezónu. V rámci nej získal v decembri bronzovú medailu na juniorskej Grand Prix v čínskom Pekingu a na januárových ME v litovskom Kaunase obsadil 11. priečku.krasokorčuľovanie - MSJ v Tchaj-pej

muži: 1. Minkyu Seo (Kór. rep.) 230,65,
2. Rio Nakata (Jap.) 229,31,
3. Adam HAGARA (SR) 225,61,
4. Šunsuke Nakamura (Jap.) 215,46,
5. Francois Pitot (Fr.) 214,95,
6. Jaekeun Lee (Kór. rep.) 212,22