Halák dosiahol prvé víťazstvo v drese NY Rangers

Slovenský brankár Jaroslav Halák z New Yorku Rangers likviduje strelu Parkera Kellyho z Ottawy Senators v zápase NHL v Ottawe 30. novembra 2022. Foto: TASR - AP

Pre 37-ročného Haláka to bol siedmy zápas v prebiehajúcej sezóne.

New York 1. decembra (TASR) - Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák dosiahol svoje prvé víťazstvo v drese New Yorku Rangers. V nočnom zápase NHL inkasoval na ľade Ottawy Senators iba jeden gól z 35 striel a vyhlásili ho za druhú hviezdu zápasu. "Jazdci" zvíťazili 3:1.

Pre 37-ročného Haláka to bol siedmy zápas v prebiehajúcej sezóne. V bránke Rangers dostal príležitosť po tom, čo jednotka Igor Šesťorkin inkasoval v predošlých dvoch zápasoch osem gólov, pričom tím oba prehral. Slovenský brankár dosiahol proti Ottawe 97,1-percentnú úspešnosť zákrokov. Prekonal ho iba Shane Pinto, ktorý v 34. minúte znížil na priebežných 1:3. Za prvú hviezdu zápasu vyhlásili jeho spoluhráča Ryana Lindgrena, ktorý asistoval pri všetkých troch góloch hostí. NY Rangers je siedmy klub, v ktorého drese Halák vychytal víťazstvo. "Je výborné pre náš tím, ale aj pre neho, že vybojoval prvé víťazstvo po tom, čo hral tak, ako hral. Dnes bol vynikajúci. Spravil niekoľko kľúčových zákrokov v dôležitých momentoch a dal nám šancu uspieť," uviedol tréner Rangers Gerard Gallant. Radosť neskrýval ani Halák: "Je to pre mňa veľké víťazstvo. Pre tím sú to ďalšie dva body. Chceme sa posúvať vyššie v tabuľke." Ottawa a Rangers si vzájomný zápas zopakujú už v piatok, tentoraz v New Yorku.

Hokejisti Buffala Sabres viedli od 31. minúty na ľade Detroitu 4:1, no napokon získali víťazstvo až po samostatných nájazdoch. Red Wings tromi gólmi v tretej tretine vyrovnali na 3:3. Víťazný gól strelil v záverečnej tretej sérii nájazdov Jack Quinn, ktorý sa presadil ako jediný. Brankár Buffala Craig Anderson mal v deň 20. výročia svojho debutu v NHL 91,11-percentnú úspešnosť zákrokov, keď zmaril 41 zo 45 striel domácich.

Útočník Toronta Mitchell Marner vyrovnal klubový rekord, keď bodoval v 18 zápase po sebe. K víťazstvu 3:1 nad San Jose prispel gólom, keď v 59. minúte do prázdnej bránky uzavrel skóre. Maple Leafs zvíťazili 3:1 a dosiahli piaty triumf v rade.

Hráči Edmontonu Oilers zvíťazili v treťom zápase po sebe, keď Chicago Blackhawks zdolali na jeho ľade 5:4. Pre domácich to bola už ôsma prehra v sérii a v tabuľke Západnej konferencie sú predposlední. Útočník Oilers Connor McDavid zaznamenal gól a asistenciu a ako prvý hráč prebiehajúcej sezóny sa dostal na métu 40 bodov. Víťazný gól dosiahol jeho spoluhráč Leon Draisaitl, ktorý mal bilanciu 2+1.

NHL - sumáre:

Detroit Red Wings - Buffalo Sabres 4:5 pp a sn (1:2, 0:2, 3:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 2. Berggren (Hronek, Veleno), 47. Perron (Larkin, Hronek), 51. Sundqvist (Copp, Oesterle), 53. Sundqvist (Copp) - 5. Cozens (Anderson), 9. Samuelsson (Dahlin), 29. Cozens (Peterka, Quinn), 31. Skinner (Thompson, Dahlin). Brankári: Nedeljkovic - Anderson, strely na bránku: 45:34, 17.117 divákov

Ottawa Senators - New York Rangers 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

34. Pinto (Batherson, Holden) - 11. Vesey (Lindgren), 31. Goodrow (Lindgren, Blais), 53. Kreider (Lindgren, Zibanejad). Brankári: Talbot - HALÁK, strely na bránku: 35:36, 14.654 divákov

Toronto Maple Leafs - San Jose Sharks 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

25. Matthews (Hollowell, Bunting), 58. Engvall (Kerfoot, Kämpf), 59. Marner (Kerfoot) - 28. Nieto (Couture, Cicek). Brankári: Samsonov - Dell, strely na bránku: 32:24, 18.679 divákov

Chicago Blackhawks - Edmonton Oilers 4:5 (0:0, 1:2, 3:3)

35. Katchouk (J. Johnson, Entwistle), 53. Domi, 53. Entwistle (R. Johnson), 59. Domi (Kane) - 21. Draisaitl (Nurse, Kulak), 30. Nugent-Hopkins (Puljujärvi, Janmark), 42. McDavid (Draisaitl, Kulak), 51. Janmark (Nugent-Hopkins, Bouchard), 56. Draisaitl (McDavid, Hyman). Brankári: Söderblom - Skinner, strely na bránku: 25:41, 15.397 divákov

Slovák v akcii:

Jaroslav Halák (NY Rangers) 59:57 34/35 97,1%

/pozn.: počet odchytaných minút, zákroky/strely, percentuálna úspešnosť zásahov/