Quantcast
< sekcia Šport

Halepovú koniec Bartyovej rozplakal, Kvitová: Tenis bez teba bude iný

Austrálska tenistka Ashleigh Bartyová pózuje s trofejou na grandslamovom turnaji Australian Open 29. januára 2022 v Melbourne. Foto: TASR/AP

Trojnásobný grandslamový šampión a bývalý líder mužského svetového rebríčka Andy Murray sa pridal: Ash, žila si pre tenis. Budem si ťa pamätať ako skvelú hráčku.

Sydney 23. marca (TASR) - Nečakaný oznam austrálskej tenistky Ashleigh Bartyovej o konci kariéry zaskočil viaceré bývalé súperky z okruhu WTA, ktorý opustila ako jej líderka. Češka Karolína Plíšková bola medzi prvými, ktorá jej na sociálnej sieti zablahoželala k úžasnej kariére.

"Bolo pre mňa privilégium zahrať si proti tebe. Budeš nám všetkým veľmi chýbať," napísala na twitteri Plíšková, ktorá podľahla Bartyovej vo vlaňajšom finále Wimbledonu. Jej krajanka Petra Kvitová potvrdila, že Bartyová bola na okruhu mimoriadne obľúbená: "Ash, nemám slov... Tenis bez teba nikdy nebude taký istý! Obdivujem ťa ako hráčku i ako človeka. Prajem ti len to najlepšie!"

Česká tenistka Petra Kvitová, foto z archívu.
Foto: TASR/AP


Bartyová oznámila rozhodnutie na sociálnej sieti necelé dva mesiace po svojom triumfe na Australian Open, čo bol jej tretí grandslamový titul v kariére. Svetovému rebríčku vládla nepretržite 114 týždňov, čo je štvrtá najdlhšia séria v histórii. V roku 2021 triumfovala na Roland Garros, vlani nenašla premožiteľku vo Wimbledone a naposledy dominovala na domácom Australian Open, ktorý vyhrala bez straty setu.

Trojnásobný grandslamový šampión a bývalý líder mužského svetového rebríčka Andy Murray sa pridal: "Ash, žila si pre tenis. Budem si ťa pamätať ako skvelú hráčku." Rumunku Simonu Halepovú rozhodnutie Bartyovej dohnalo až k slzám. "Ash, čo mám povedať? Vieš, že som si po prečítaní tejto správy poplakala? Budeš nám na turnajoch chýbať. Bola si výnimočná osoba, mala som možnosť prežiť s tebou úžasné chvíle," napísala Halepová.

Rumunka Simona Halepová, foto z archívu.
Foto: TASR/AP


"Obrovská vďaka za nezmazateľnú stopu, ktorú si zanechala na kurte, mimo neho a tiež v našich srdciach," uviedla v stanovisku Ženská tenisová asociácia (WTA).