Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Hamšík aj Hancko skórovali, Trabzonspor i Feyenoord zvíťazili

Na snímke radosť futbalistov Freiburgu po úvodnom góle Nicolasa Höflera v zápase G-skupiny 2. kola skupinovej fázy Európskej ligy vo futbale Olympiakos Pireus - SC Freiburg v pireu neďaleko Atén 15. septembra 2022. Foto: TASR/AP

Hamšík prispel k víťazstvu Trabzonsporu nad Crvenou zvezdou Belehrad 2:1.

Bratislava 15. septembra (TASR) - Slovenskí futbalisti Marek Hamšík i Dávid Hancko sa vo štvrtkových dueloch 2. kola Európskej ligy strelecky presadili. Hamšík prispel k víťazstvu Trabzonsporu nad Crvenou zvezdou Belehrad 2:1 a Hancko sa podieľal na gólostroji Feyenoordu Rotterdam 6:0 proti Sturmu Graz.

Hamšík vsietil úvodný gól tureckého majstra v 16. minúte. Tridsaťpäťročný stredopoliar sa presadil prvýkrát v sezóne i v kalendárnom roku 2022. Predtým rozvlnil sieť ešte v decembri 2021 v ligovom zápase s Demirsporom Adana. Proti srbskému tímu skóroval hlavičkou po centri Trezegueta. Egypťan následne sám pridal druhý zásah v 68. minúte. Trabzonspor získal v H-skupine prvé body. Belehradčania dokázali aj v oslabení znížiť, no Veljko Nikolič iba upravil skóre.

Taktiež Feyenoord sa rehabilitoval za prehru 2:4 v F-skupine na pôde Lazia Rím a rakúskemu mužstvu nedal šancu. Už do prestávky viedol 4:0. Hancko dal druhý gól v 31. minúte po narážačke s Oussamom Idrissim, keď predtým preukázal výbornú schopnosť udržať si loptu i v prehustenom priestore na hranici šestnástky.

Naopak, Lazio sa tentokrát nevyznamenalo, keď na pôde FC Midtjylland prehralo vysoko 1:5 a všetky mužstvá v skupine tak majú po tri body. Nečakala sa ani hladká prehra FC Nantes na pôde Karabachu 0:3. Po rovnakej výhre nad Olympiakosom Pireus vedie G-skupinu so 6 bodmi Freiburg.

H-skupinu vedie stopercentný Ferencváros Budapešť. Maďarský majster zvíťazil na pôde AS Monaco 1:0, gól dal striedajúci Bálint Vécsei v 80. minúte. Manchester United v "éčku" už nedopustil ďalšiu stratu bodov a na štadióne Šeriffu Tiraspoľ vyhral 2:0. Na čele skupiny je však s plným počtom bodov San Sebastian.

Na snímke zľava hráč Manchestru Christian Eriksen a hráč Šeriffu Mouhamed Diop v zápase E-skupiny 2. kola skupinovej fázy Európskej ligy vo futbale FC Šeriff Tiraspoľ - Manchester United v moldavskom Kišiňove 15. septembra 2022.

V B-skupine v súboji o prvú priečke Fenerbahce Istanbul vydolovalo v závere bod na ihrisku Rennes po remíze 2:2. V druhej minúte nadstaveného času vyrovnal z jedenástky ekvádorský reprezentant Enner Valencia a využil tak početnú výhodu svojho tímu po vylúčení Hamariho Traoreho v 83. minúte.

Betis Sevilla v súboji víťazov prvých stretnutí zvíťazil nad Ludogorcom Razgrad 3:2 a vedie C-skupinu. V "déčku" po dvoch dueloch zostali bez straty bodu Braga i belgický zástupca Saint-Gilloise. Duel A-skupiny Arsenal Londýn - PSV Eindhoven preložili na 20. októbra.

Gól: 8. Gyurcsó

Stade Rennes - Fenerbahce Istanbul 2:2 (0:0)

Góly: 52. Terrier, 54. Majer - 60. Kahveci, 90.+2 Valencia (z 11 m), ČK: 83. Traore (Rennes)

tabuľka:

1. Fenerbahce Istanbul 2 1 1 0 4:3 4

Stade Rennes 2 1 1 0 4:3 4

3. AEK Larnaka 2 1 0 1 2:2 3

4. Dynamo Kyjev 2 0 0 2 1:3 0

C-skupina:

Betis Sevilla - Ludogorec Razgrad 3:2 (2:1)

Góly: 25. Luiz Henrique, 39. Joaquin, 59. Canales - 45.+1 Despodov, 74. Rick

AS Rím - HJK Helsinki 3:0 (0:0)

Góly: 47. Dybala, 49. Pellegrini, 68. Belotti. ČK: 18. Tenho (HJK)

tabuľka:

1. Betis Sevilla 2 2 0 0 5:2 6

2. Ludogorec Razgrad 2 1 0 1 4:4 3

3. AS Rím 2 1 0 1 4:2 3

4. HJK Helsinki 2 0 0 2 0:5 0

D-skupina:

Royal Union Saint-Gilloise - Malmö FF 3:2 (1:1)

E-skupina:

Šeriff Tiraspoľ - Manchester United 0:2 (0:2)

Góly: 17. Sancho, 39. Cristiano Ronaldo (z 11 m)

/M. Dúbravka (Manchester) nefiguroval v zápise o stretnutí/

Real Sociedad San Sebastian - Omonia Nikózia 2:1 (1:0)

FC Midtjylland - Lazio Rím 5:1 (2:0)

Góly: 26. Paulinho, 30. Kaba, 52. Evander (z 11 m), 67. Isaksen, 72. Svitčenko - 57. Milinkovič-Savič

Feyenoord Rotterdam - Sturm Graz 6:0 (4:0)

G-skupina:

Olympiakos Pireus - SC Freiburg 0:3 (0:2)

H-skupina:

Trabzonspor AS - Crvena zvezda Belehrad 2:1 (2:0)

Góly: 16. HAMŚÍK, 68. Trezeguet - 89. Nikolič, ČK: 63. Kangwa (Belehrad) po 2. ŽK