Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Hancko gólom zariadil víťazstvo Sparty nad Českými Budějovicami

Dávid Hancko, archívna snímka. Foto: TASR Pavel Neubauer

Slovácko si poradilo s Pardubicami 2:1 a v neúplnej tabuľke mu patrí 3. miesto.

Praha 28. augusta (TASR) - Slovenský futbalový reprezentant Dávid Hancko v 6. kole českej ligy gólom zariadil víťazstvo Sparty Praha nad Českými Budějovicami 1:0. V 38. minúte sa presadil hlavou po rohovom kope Karlssona.

Futbalisti Slovana Liberec prehrali so Zlínom 0:1 a s jediným bodom uzatvárajú tabuľku. V 69. minúte videl červenú kartu slovenský reprezentant v drese Liberca Martin Koscelník. Hstia využili početnú výhodu v 82. minúte zásluhou Davida Tkáča. Slovácko si poradilo s Pardubicami 2:1 a v neúplnej tabuľke mu patrí 3. miesto. Gól Jiřího Fleismana v 31. minúte rozhodol o výhre Baníku Ostrava nad Mladou Boleslavou 1:0.

Výsledky:

Sparta Praha - České Budějovice 1:0 (1:0)
Gól: 38. HANCKO.
/D. Hancko (Sparta) hral celý zápas a v 38. min strelil gól - D. Šípoš chytal celý zápas, M. Králik (obaja České Budějovice) hral celý zápas/.

Slovan Liberec - Fastav Zlín 0:1 (0:1)
Gól: 82. Tkáč
/M. Faško hral celý zápas, M. Koscelník nastúpil v základnej zostave a v 69. min dostal ČK, K. Mészáros (všetci Liberec) bol na lavičke náhradníkov - M. Rakovan chytal celý zápas, M. Hlinka (obaja Zlín) hral do 90. min/

Baník Ostrava - Mladá Boleslav 1:0 (1:0)
Gól: 31. Fleisman.
/L. Almási nastúpil v 59. min, V. Budinský (obaja Baník) bol na lavičke náhradníkov - S. Dancák (Mladá Boleslav) hral prvý polčas a dostal ŽK/

1. FC Slovácko - FK Pardubice 2:1 (2:0)
Góly: 3. Daníček, 14. Petržela - 63. Cadu.
/M. Tomič nastúpil v 836. min a dostal ŽK, P. Bajza bol na lavičke náhradníkov, P. Šimko (všetci Slovácko) bol na lavičke náhradníkov