Quantcast
< sekcia Šport

Haraslín zostáva v Sparte, aktivovala sa opcia na prestup zo Sassuola

Futbalisti Lukáš Haraslín (vpravo) a Dávid Hancko zo Sparty Praha sa tešia z gólu počas zápasu A-skupiny 3. kola skupinovej fázy Európskej ligy Sparta Praha - Olympique Lyon 21. októbra 2021 v Prahe. Foto: TASR/AP

Na jeseň rozhodol gólom mestské derby proti Slavii, dvakrát sa strelecky presadil v Európskej lige do siete Lyonu.

Praha 20. mája (TASR) - Slovenský futbalista Lukáš Haraslín sa stal kmeňovým hráčom Sparty Praha. V jarnej časti sezóny naplnil podmienky hosťovania z talianskeho Sassuola, ktoré automaticky aktivovali opciu na prestup.

Dvadsaťšesťročný krídelník prišiel do českého klubu v auguste na ročné hosťovanie. "Spartu som si vybral, pretože o mňa mala veľký záujem, nejaký čas sme už spolu komunikovali. To rozhodlo o tom, že som sem prišiel. Chcem tímu pomôcť k naplneniu tých najvyšších cieľov a ambícií, ktoré má," povedal Haraslín na webe sparta.cz.

Na jeseň rozhodol gólom mestské derby proti Slavii, dvakrát sa strelecky presadil v Európskej lige do siete Lyonu: "Uvedomujem si, že na jar potom neboli niektoré moje výkony úplne najlepšie, ale vždy sa snažím urobiť maximum pre mužstvo. Stále na sebe musíme pracovať, aby sme sa aj v budúcnosti priblížili k výkonom ako na jeseň proti Slavii alebo Rangers. Som rád, že v klube zostávam natrvalo a že môžem premýšľať o ďalšej sezóne. Je pred nami pomerne dlhá príprava, takže sa chceme prichystať čo najlepšie."