Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

HC Košice - HKM Zvolen 4:3 pp v 16. kole

Na snímke vpravo brankár Jake Paterson (Zvolen) inkasuje prvý gól v zápase 16. kola hokejovej Tipos extraligy HC Košice - HKM Zvolen v Košiciach 6. novembra 2022. Foto: TASR– František Iván

Košičania sú po 16. kole na 5. mieste so ziskom 24 bodov. Zvolen je priebežne tretí s 29 bodmi.

Košice 6. novembra (TASR) - Hokejisti HC Košice zvíťazili v 16. kole Tipos extraligy nad HKM Zvolen 4:3 po predĺžení. Víťazný gól strelil v 65. minúte útočník Ville Leskinen. Košičania zvíťazili vo štvrtom zápase po sebe a vrátili Zvolenčanom prehru z úvodného vzájomného duelu sezóny. Zároveň tým potvrdili formu, keď triumfovali v deviatich z uplynulých jedenástich zápasov.

HC Košice - HKM Zvolen 4:3 pp (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 3. Rogoň (Tybor, Slovák), 40. Jääskeläinen (Campbell, Leskinen), 51. Havrila (Jokeľ, Hvila), 65. Leskinen (Campbell) - 19. Sideroff (Hecl, Huntebrinker), 42. Huntebrinker (Hecl), 50. Hecl. Rozhodovali: Hronský, Novák - Haringa, Jedlička, vylúčení: 6:7 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 928 divákov.

Košice: Riečický - Olsson, Deyl, Šedivý, Southorn, Ferenc, Novota, A. Bartoš - Leskinen, Campbell, Jääskeläinen - Rogoň, Chovan, Tybor - Lamper, Slovák, Jokeľ - Plochotnik, Havrila, Hvila

Zvolen: Peterson - Hain, Messner, Mudrák, Hanna, Kubka, Hraško, S. Barcík - Zuzin, Langkow, Bondra - Sideroff, Huntebrinker, Hecl - Stupka, Jedlička, Kašlík - Marcinek, Viedenský, Csányi