Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

Hokejisti HK GROTTO zvíťazili na ľade HC MV Transport Prešov 7:2

Na snímke radosť hokejistov Spišskej Novej Vsi z víťazstva po zápase 47. kola hokejovej Tipos Extraligy medzi HC MV Transport Prešov a HK GROTTO Spišská Nová Ves, v Prešove 26. decembra 2022. Foto: TASR - Veronika Mihaliková

Pre Prešovčanov to bola piata prehra za sebou.

Prešov 26. decembra (TASR) - Hokejisti HK GROTTO Spišská Nová Ves zvíťazili v pondelňajšom zápase regionálneho 47. kola Tipos extraligy na ľade HC MV Transport Prešov 7:2. Pre Prešovčanov to bola piata prehra za sebou, po ktorej sú naďalej na predposlednom 11. mieste tabuľky. Spišiaci si víťazstvom upevnili priebežnú 6. priečku, na ktorej majú 44 bodov s vyrovnaným skóre 79:79.

Prešov išiel do vedenia v 17. minúte, keď sa 20. gólom v sezóne presadil najlepší strelec súťaže Max Gerlach. Hostia však gólom Anthonyho Nellisa sekundu pred koncom prvej časti vyrovnali a v druhej tretine rozhodli o svojom víťazstve, keď z priebežných 2:2 odskočili Preovčanom na 2:4. V záverečnej tretine pridali ďalšie tri presné zásahy. Dva góly hostí strelil Matej Giľák, po tri kanadské body si pripísali Nellis a Juraj Majdan.

TEL - 47. kolo:

HC MV Transport Prešov - HK GROTTO Spišská Nová Ves 2:7 (1:1, 1:3, 0:3)

Góly: 17. Gerlach (Campagna, Turan), 27. Nauš (Giles) - 20. Nellis (Majdan, Rapáč), 26. Giľák (Myklucha, Verbeek), 28. Rapáč (Nellis, Beaudry), 37. Beaudry (Majdan, Kerbashian), 52. Salituro (Verbeek, Ališauskas), 54. Kerbashian (Myklucha, Salituro), 55. Giľák (Majdan), Nellis). Rozhodovali: Štefik, Rojík - Hajnik, Vyšný, vylúčení: 7:6 na 2 min., navyše Campagna (Preš.) 5 min. + DKZ za pichnutie, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, 1075 divákov.

Prešov: Rabčan - Doetzel, Giles, Turan, D. Jendroľ, F. Fekiač, Lalík, Rajnoha - Gerlach, Girduckis, Nauš - Campagna, Šimun, Avcin - Džugan, Thomka, Sýkora - Žilka, Klíma, K. Jendroľ

Spišská Nová Ves: Melicherčík - Beaudry, Romaňák, Ališauskas, Malina, Ulander, Ordzovenský, Česánek - Rapáč, Nellis, Majdan - Giľák, Salituro, Verbeek - Kerbashian, Myklucha, Vandas - Novák, Vartovník, Hamráček - Šúty