Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 23. február 2024Meniny má Roman a Romana
< sekcia Šport

HC'05 a Barani podpísali memorandum a budú rokovať s mestom spoločne

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk - Elena Halačová

Mesto ohlásilo po rekonštrukcii štadióna zámer spoplatniť hokejové kluby za jeho využívanie vysokými platbami.

Banská Bystrica 1. októbra (TASR) – Banskobystrické hokejové kluby Barani a HC'05 Banská Bystrica podpísali Memorandum o spoločnom záujme a spoločnom postupe v rokovaniach s mestom. Mládežnícky a extraligový tím pristúpili k tomuto kroku v dôsledku situácie ohľadom financovania zimného štadióna v Banskej Bystrici.

Mesto ohlásilo po rekonštrukcii štadióna zámer spoplatniť hokejové kluby za jeho využívanie vysokými platbami. Spolu so zrušením mestských dotácií pre všetky športové kluby sú takéto podmienky pre hokej pod Urpínom likvidačné.

"V drvivej väčšine iných miest na Slovensku majú deti štadióny zadarmo a hokejové kluby dostávajú naďalej aj dotácie na svoj bežný chod. Ak mesto nepodporuje mládež priamo, deje sa tak cez extraligový klub, ktorý výdavky na štadión pokrýva zo svojich komerčných možností. V Banskej Bystrici to však zo strany HC'05 momentálne nie je možné, keďže po zavedení vysokého nájomného za zimný štadión sú oba hokejové kluby v existenčnom ohrození," uviedol v tlačovej správe Michal Handzuš, predseda mládežníckeho klubu Barani. Dúfa, že spolupráca s extraligovým tímom prinesie lepšie podmienky pre banskobystrický hokej. "Pevne verím, že spoločne nájdeme pochopenie a záujem u predstaviteľov mesta a že hokej v Banskej Bystrici bude môcť naďalej napredovať a reprezentovať mesto na najvyššej úrovni. Na to však potrebujeme minimálne také férové podmienky, aké majú hokejové kluby v iných mestách," povedal Handzuš.

"Minulý týždeň sme za mládežnícky klub podpísali dodatok k nájmu zimného štadióna, na základe ktorého sa bude hokejová mládež pre rok 2023 podieľať na jeho financovaní sumou 50.000 eur. Aj keď takéto podmienky naďalej ohrozujú existenciu mládežníckeho hokeja v Banskej Bystrici, rozhodli sme sa dodatok podpísať, aby nebola pre deti ohrozená aj ďalšia hokejová sezóna," dodal Handzuš.

Kluby zároveň predstavili formu spolupráce na športovej, marketingovej a komunitnej úrovni do nasledujúcej sezóny. Spolupráca zahŕňa aj rozdelenie príspevku, ktorú HC'05 dostane za podpis nováčikovského kontraktu Dalibora Dvorského v NHL. Extraligový klub podporí banskobystrickú mládež desiatimi percentami z celkovej sumy a zároveň spúšťa dražbu dresov z prípravy, ktorej výťažok taktiež poputuje na rozvoj mladých hokejistov.