Hokejisti Banskej Bystrice vyhrali nad Prešovom 4:3

Na snímke zľava Kristoff Kontos (Banská Bystrica), Vitalijs Pavlovs (Michalovce) a Žiga Pavlin (Banská Bystrica) počas zápasu 24. kola Tipos extraligy HC '05 Banská Bystrica - HK Dukla INGEMA Michalovce v Banskej Bystrici v piatok 9. decembra 2022. Foto: TASR - Ján Krošlák

Domáci išli v prvej tretine do vedenia 3:1, na čo reagovali hostia výmenou brankárov.

Banská Bystrica 8. januára (TASR) - Hokejisti Banskej Bystrice vyhrali v 27. kole Tipos extraligy na svojom štadióne nad Prešovom 4:3 a druhým triumfom po sebe si poistili ôsmu pozíciu v tabuľke. Východniari po pauze pre virózu pod Urpínom bojovali, ale nebodovali a zostávajú na poslednej priečke.

Domáci išli v prvej tretine do vedenia 3:1, na čo reagovali hostia výmenou brankárov a následne nevyužili 75-sekundovú presilovku o dvoch hráčov. V strednom dejstve potrestal nevyužité šance Watlinga a Troocka celok z východu republiky dvoma gólmi za 28 sekúnd a vyrovnal na 3:3. V tretej tretine pretavil prevahu "baranov" do štvrtého gólu Kontos.

HC´05 Banská Bystrica - HC MV Transport Prešov 4:3 (3:1, 0:2, 1:0)

Góly: 2. Watling (Tamáši, Bačík), 11. Troock (Bjorkung), 15. J. Sukeľ (Gašpar, Bíreš) – 8. Avtsin (Salituro, O. Turan), 37. Giles (Nauš, Girduckis), 38. Salituro (Avtsin, O. Turan). Rozhodovali: Goga, M. Korba – Jedlička, Tichý, vylúčení na 2 min: 4:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, diváci: 1956.

Banská Bystrica: Sedláček – Luža, Ďatelinka, Björkung, Kojo, Bačík, Holenda, Matej Bača, Frídel – Výhinský, G. Gabor, Kabáč – Urbánek, Kontos, Jendek – Watling, Tamáši, Troock – Gašpar, Bíreš, J. Sukeľ

Prešov: Bespalov (15. Rabčan) – O. Turan, D. Jendroľ, Ľalík, Giles, F. Fekiač, Nátny (25. Rajnoha) – Gerlach, Girduckis, Nauš – Campagna, Salituro, Avtsin – Ščurko, Tkáč, K. Jendroľ – Milý, T. Klíma, Žilka – Pulščák