Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 6. december 2023Meniny má Mikuláš
< sekcia Šport

Hirt odstúpil z pretekov Vuelta a Espaňa pre koronavírus

Na snímke slovinský cyklista Primož Roglič z tímu Jumbo-Visma oslavuje víťazstvo v 4. etape pretekov Vuelta a Espaňa z Vitorie do Laguardie (152,5 km) v utorok 23. augusta 2022. Foto: TASR/AP

Čech absolvoval na podujatí iba päť etáp. Hirt jazdí za stajňu Intermarché od roku 2021.

Madrid 25. augusta (TASR) - Český cyklista Jan Hirt musel pre koronavírus odstúpiť z pretekov Vuelta a Espaňa. Čech absolvoval na podujatí iba päť etáp.

Hirt jazdí za stajňu Intermarché od roku 2021. Počas pôsobenia v belgickom tíme sa zúčastnil už na štvrtom Grand Tour. Na tohtoročnom podujatí Giro d'Italia dokázal vyhrať horskú etapu a umiestniť sa na celkovej šiestej priečke. Od budúcej sezóny bude štartovať v drese tímu Quick-Step, kde sa pokúsi získať pozíciu hlavného lídra v pretekoch talianskej Grand Tour.

Hirt na španielskej Vuelte strácal za lídra pretekov 36:16 minúty a celkovo mu patrilo 167. miesto. Pred šiestou etapou belgická stajňa Intermarché informovala, že český cyklista mal pozitívny test na koronavírus a v pretekoch už nenastúpi. Hirt je tak už piatym jazdcom, ktorý na tohtoročnej Vuelte predčasne skončil.

"Posledných pár dní sme Jana dôkladne pozorovali. Ranný test ukázal prítomnosť koronavírusu v jeho organizme. Jan je momentálne v izolácii s miernymi príznakmi," citoval tímového lekára Rubena De Gendta portál iDnes.cz.